Від початку війни в Україні загинули 3 573 цивільних осіб, ще 3 816 поранені – УВКПЛ ООН

Новини
Ексгумація тіл цивільних осіб, які загинули внаслідок бомбардувань військ Росії у селі Степаки на Харківщині Фото: Andrii Marienko / AP

Від початку повномасштабного військового вторгнення Росії ООН зафіксувала в Україні 3 573 смертей та 3 816 поранених цивільних осіб.

Про це повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН).

«З 4:00 ранку 24 лютого 2022 року, коли почався збройний напад російської федерації на Україну, до опівночі (місцевого часу) 12 травня 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 7389 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 3573 загиблих і 3816 поранених», – йдеться у повідомленні.

Серед 3573 загиблих: 1314 чоловіків, 855 жінок, 78 дівчаток і 94 хлопчики, а також 69 дітей і 1163 дорослих, стать яких ще не вдалось встановити. Серед 3816 поранених: 597 чоловіків, 430 жінок, 91 дівчинка і 99 хлопчиків, а також 167 дітей і 2432 дорослих, стать яких ще не вдалось встановити.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – наголосили в організації.

При цьому УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження. Це відноситься, наприклад, до населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Ізюм (Харківська область), і Попасна (Луганська область), де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб.

Як повідомлялось, по данним УВКПЧ ООН, станом на 9 травня в Україні загинули щонайменше 3381 цивільних осіб, крім того, ще 3680 мирних громадян отримали поранення.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter