В Криму вшановують пам’ять жертв депортації кримськотатарського народу

Новини
Фото: facebook.com/elzara.abd

В окупованому Криму 18 травня проходять жалобні заходи присвячені Дню пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. За ними спостерігають російські силовики.

Зокрема пам’ять жертв депортації кримських татар вшанували у Сімферополі, повідомила виданню Qirim.News кримськотатарська активістка Ельзара Абдураманова.

Покладання квітів та ДУА (молебень) пройшов біля пам’ятного каменю, встановленого в сквері біля залізничного вокзалу в Сімферополі.

Фото: facebook.com/elzara.abd

За словами активістки, у заході взяли участь близько 100 осіб. Територія навколо місця проведення акції була оточена співробітниками російської поліції.

Фото: facebook.com/elzara.abd

«Що цікаво, від (окупаційної – ред.) «влади» ніякої корзини не було, яку зазвичай зранку покладали», – зазначила Абдураманова.

Також вона додала, що такі заходи проходять в багатьох містах Криму.

Як повідомляє видання Крим.Реалії, жалобний мітинг до 78-ї річниці злочинної депортації радянським режимом кримських татар з їх історичної Батьківщини також відбувся в окупованій Керчі на Привокзальній площі.

Фото: RFE/RL

Жалобний мітинг тривав близько пів години. Після офіційного завершення жителі продовжили нести квіти до пам’ятника жертвам геноциду, проводити ДУА.

Фото: RFE/RL

Як зазначає видання, окупаційна «влада» міста офіційно не повідомляла про проведення мітингу в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Фото: RFE/RL

Як повідомлялось, в Україні та світі 18 травня вшановують пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Також меморіальні заходи до 78-х роковин злочинної депортації сталінським режимом кримських татар з їх історичної Батьківщини – Кримського півострова, проводяться в окупованому Криму та в окупованих російськими військами населених пунктах Херсонської та Запорізької областей.

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після окупації півострова росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили. Не проводяться жалобні мітинги і в населенних пунктах півострова.