$40 мільярдів Україні: Сенат США остаточно схвалив виділення

86 голосами за, 11 - проти Сенат США остаточно схвалив виділення $40 мільярдів Україні. Законопроєкт буде відправлений до Білого дому для негайного підписання президентом США Джо Байденом.

Пакет передбачає майже 20 млрд доларів на Пентагон – на три мільярди більше, ніж спочатку попросив Білий дім, у тому числі 6 млрд прямої безпекової допомоги та 9 млрд на поповнення складів зброї, яка надсилається Пентагоном Україні.

Палата представників США проголосувала за направлення пакету допомоги Україні на 40 мільярдів доларів.

Рішення дозволить адміністрації Байдена відправляти військову техніку та зброю із запасів США, що є одним з основних способів оперативного постачання Україні військової техніки.

На ці цілі Байден просив у Конгресу 33 мільярди доларів, але законодавці вирішили виділити ще 3,4 мільярда доларів на військову допомогу й стільки ж для виріщення гуманітарних питань.

33 мільярди доларів мали були розподілити таким чином:

20,4 мільярда доларів військової допомоги;
8,5 мільярда доларів економічної допомоги:
3 мільярди доларів для розв’язання гуманітарних питань й проблем глобальної продовольчої безпеки.

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України: це історична подія через 81 рік, коли 1941 року державний акт Штатів дозволив постачати своїм союзникам у Другій світовій війні бойові припаси, техніку, продовольство, медичне обладнання та ліки, стратегічну сировину, включаючи нафтопродукти без оплати.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine