На Херсонщині вийшла з берегів річка Конка. Ймовірно, через скидання окупантами води з Каховського водосховища

На тимчасово окупованій Херсонщині вийшла з берегів річка Конка. Через це підтоплені дачі, розташовані на її узбережжі. Також жителі Херсона повідомляють про значне підвищення рівня води в місцевих плавнях. Жителі Херсона стверджують, що такого підтоплення раніше ніколи не було і пов’язують це з безконтрольним скидом води на захопленій російськими військовими Каховській ГЕС.

Конка

Фото: vgoru.org

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланнями на місцевих мешканців та відео в соцмережах. 

«Такого підтоплення я не пригадую. Люди кажуть, що російські військові роблять це навмисно, аби затопити частину територій і унеможливити просування української армії», – на умовах анонімності розповів житель Херсона.

Раніше стало відомо про підтоплення набережної і міського парку ім. Степана Фалдзинського в Новій Каховці. Там затопило місцевий пляж, у воді опинилися дерева, що ростуть на березі. Всюди плаває сміття, яке вимило водою. 

На  відео з Каховської ГЕС, що поширюються в російських телеграм-каналах, видно скидання великих об’ємів води з  Каховського водосховища. Причини окупанти не пояснюють. 

Водночас вони підтверджують, що на Каховській ГЕС не працює два з шести гідроагрегатів, про що раніше повідомляв Центр журналістських розслідувань. Співробітник ГЕС розповідав, що через захоплення гідроелектростанції немає можливості відремонтувати два гідроагрегати, відтак доводиться скидати великі об’єми води з Каховського водосховища.  

Видання «Вгору» з посиланням на профільного фахівця раніше  повідомляло, що в разі пошкодження  греблі або шлюзів Каховської ГЕС “цунамі” не станеться, але від неминучого підтоплення  постраждають  села і міста на лівобережжі Дніпра – Нова Каховка, Олешки, Гола Пристань та інші. Затопленню Херсона перешкоджатимуть плавні, але постраждає мікрорайон Острів.

Нагадаємо, 24 лютого російські окупанти, які зайшли на Херсонщину з боку тимчасово окупованого Криму, захопили Каховську ГЕС і взяли під контроль головну споруду Північно-Кримського каналу у Таврійську. Згодом національна енергетична компанія «Укренерго» заявила, що з 24 лютого Каховська ГЕС відключена від енергосистеми України.

Як повідомлялось, 24 лютого Каховська ГЕС та головна споруда Північно-Кримського каналу, шлюзи якої до 2014 року регулювали подачу дніпровської води до Криму, були захоплені російськими військовими, які вторглися на Херсонщину з окупованого Криму. Вода, що поставлялась цим каналом, забезпечували 80% потреб півострова у прісній воді, однак після окупації Криму подача була припинена, що створило значні проблеми для Росії в забезпеченні водою захопленої території. Читайте про це у матеріалі Центру журналістських розслідувань «Як окупанти захоплювали «рубильник» Північно-Кримського каналу».

Згодом національна енергетична компанія «Укренерго» заявила, що з 24 лютого Каховська ГЕС відключена від енергосистеми України.

Матеріал підготовлено в рамках проекту ГО «Інформаційний прес-центр» за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні. 

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine