росія не зможе провести морський парад у День ВМФ у Севастополі – весь флот вивели на війну з Україною. Ексклюзивні фото

Новини
ВДК проекта 11711 «Тапир» (на передньому плані) і фрегат проекта 11356Р «Буревестник» (на задньому плані) Фото: investigator.org.ua

Росія не зможе провести морський парад у День ВМФ у Севастополі, бо весь флот відправили на війну з Україною. Угруповання російських кораблів у північно-західній акваторії Чорного моря спостерігають читачі Центру журналістських розслідувань з Тарханкуту, фото яких ми публікуємо.

Як повідомляють російські ЗМІ, у Севастополі на День Військово-морського флоту (ВМФ) росії, який цього року відзначать 31 липня, не планують проведення традиційного військово-морського параду.

«День ВМФ Росії в Севастополі замість традиційного морського параду і шоу буде відзначатись у іншому форматі, окільки кораблі Чорноморського флоту наразі вирішують завдання за призначенням під час спеціальної військової операції в Україні», – сказав співрозмовник агентства ТАСС.

За даними оперативного командування ЗСУ «Південь», 23 травня до угруповання російських кораблів у Чорному морі, що складається з семи великих десантних кораблів та двох  ракетних, з Севастополя висунувся один з  новітніх кораблів ЧФ – фрегат «Адмирал Макаров», що посилює загрозу ракетних обстрілів території України.

Читачі Центру журналістських розслідувань з Тарханкуту прислали фото кораблів даної групи, які маневрують у 3-4 милях від узбережжя. 

Фрегат проекта 11356Р «Буревестник», ймовірно «Адмирал Макаров» Фото: investigator.org.ua

«Бачимо великий десантний корабель проекту 775 ( за кодифікацією НАТО – Ropucha) з погано зафарбованим номером 012. Це – «Оленегорский Горняк». Ще один ВДК (з краном на міделі) проекту 11711 «Тапир» (класифікація НАТО — Ivan Gren). Обидва з Північного флоту.

Щодо фрегату, то це проект 11356Р «Буревестник», один з «адміралів», може й «Макаров». На фрегатах бортові номери ретельно зафарбовані, тож визначити важко. Окрім семи кораблів, на горизонті видніються два малі корвети берегової охорони «Рубин» та «Изумруд» та ще один швидкохідний з номером 767»,  – прокоментував надіслані фото наш читач з Тарханкуту. 

ВДК проекта 775 и ВДК проекта 11711 «Тапир» Фото: investigator.org.ua

ВДК проекта 775  Фото: investigator.org.ua

Фрегат проекта 11356Р «Буревестник» і ВДК проекта 11711 «Тапир» Фото: investigator.org.ua

Про  блокаду росією морських портів України дивіться у відеоблозі Микити Панасенка Блокадна війна Росії проти України на морі

Про важливість острова Зміїний для воєнних дій у північно-східній частині  Чорного моря дивіться в інтерв’ю Павла ЛАКІЙЧУКА, керівника безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар.

***

24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter