Російські окупанти захопили «Херсонську міську друкарню», планують виробляти свої агітки

Новини
ПрАТ «Херсонська міська друкарня» Фото: Wikimapia

Російські окупанти захопили цехи ПрАТ «Херсонська міська друкарня» і заявили, що збираються передати це приватне підприємство під «контроль держави» і виробляти свої агітки.

Про це повідомили пропагандистські російські телевізійні і телеграм-канали, передає Центр журналістських розслідувань.

Як йдеться в їхніх сюжетах, приватна міська друкарня найближчим часом відновить свою роботу, а сама російська «Військово-цивільної адміністрації» Херсонської області має «плани з її розвитку».

«Найближчим часом власники [друкарні] не повернуться, так? Тож друкарня, я думаю, перейде під контроль держави і поки її запустять від держави. Ми почнемо друкувати продукцію, яка потрібна херсонцям і місту», – заявив «прессекретар» так званої «адміністрації» Херсонської області Сергій Мороз.

Представники окупаційної влади Херсонщини заявили про те, що збираються захопити і запустити й інші підприємства області.

ПрАТ «Херсонська міська друкарня» є приватною власністю Наталі і Михайла Новицьких. Останній є видавцем відомої на Херсонщині газети «Гривна». В цій же друкарні друкувалася більшість газет області. Всі вони припинили вихід в перший же день вторгнення російських військ на Херсонщину, 24 лютого.

За інформацією ЦЖР, керувати приватною друкарнею окупанти збираються поставити херсонського пропагандиста Олега Грушка. Він адмініструє  сайт «Надднепрянка», який з 24 лютого почав публікувати проросійські матеріали.

Матеріал підготовлено в рамках проекту ГО «Інформаційний прес-центр» за підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) в Україні. 

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter