Туреччина подарує Литві Bayraktar, на який всією країною зібрали 5 млн євро. Його передадуть ЗСУ

Новини
Bayraktar TB2

Туреччина вирішила подарувати Литві безпілотник Bayraktar TB2 для передачі українським військовим, на який литовці всією країною зібрали 5 млн євро.

Про це оголосили координатор кампанії, ведучий Андрюс Тапінас та міністр оборони Литви Арвидас Анушаускас.

«Це неймовірно, але Туреччина щойно погодилася безоплатно передати «Байрактар», на який литовці збирали гроші. Це просто неймовірно! На зібрані кошти ми придбаємо необхідні боєприпаси, а решта суми також піде на підтримку України», – повідомив Анушаускас.

«Турків настільки вразило прагнення литовського народу допомогти Україні, … що Туреччина вирішила подарувати бойовий дрон Bayraktar TB2 з усією оптикою і необхідним обладнанням. Тепер у нас є «Байрактар», є обладнання для нього і все ще є 4,4 млн євро. Дякуємо за лідерство міністру оборони Арвидасу Анушаускасу і його заступнику Віліусу Семешка за успішні перемовини, і звісно дякуємо Туреччині за такий чудовий подарунок у відповідь на невелику ініціативу телеканалу у невеликій країні», – написав Тапінас.

За його словами, також турецька сторона пообіцяла максимально швидко підготувати дрон до передачі – орієнтовно протягом трьох тижнів, і прикрасити його кольорами прапорів Литви та України.

Андрюс Тапінас деталізував, що 1,5 млн євро із зібраної суми перерахують Міноборони Литви для того, щоб профінансувати боєприпаси для дрона, а ще 4,4 млн спрямують на іншу допомогу Україні. «Оскільки все це – ваші гроші, ми напевно проведемо опитування і вирішимо разом», – додав він.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter