Зібрані вже тисячі доказів воєнних злочинів на території України – прокурор МКС Карім Хан

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) у Гаазі, який розпочав розслідування воєнних злочинів в Україні, загалом зібрав вже тисячі їх доказів. МКС збирає свідоцтва про злочини через спеціальну платформу.

Прокурор МКС Карім Хан (другий праворуч) оглядає ексгумовані тіла вбитих військовим рф мешканців Бучі, Київська область, 13.04.2022 Фото: facebook.com/pgo.gov.ua

Про це в коментарі Укрінформу в Гаазі розповів прокурор МКС Карім Хан.

«Існує захищений портал. Нам потрібні різні засоби, щоб зв’язатися з будь-якою стороною конфлікту, яка має відповідну інформацію. І якщо ми це отримаємо, то зможемо проаналізувати та подивитися, яка вийде картина. Судові розгляди мають віднайти істину, переходячи від імпресіоністичних картин до зображень високої чіткості, а потім представити їх у судах. І тоді судді зроблять свою роботу, щоби вирішити, на що конкретно вказують докази», – сказав Хан.

Він також зазначив, що ця платформа призначена для того, щоб допомогти Офісу прокурора зібрати усю можливу інформацію та докази, що стосуються розслідувань.

За його словами вже зібрано тисячі доказів, і такий метод дуже важливий з точки зору встановлення контактів з жертвами та свідками, незалежно від того перебувають вони в Україні чи за її межами.

Таким чином кожен свідок, який може повідомити про факти вбивства російськими окупантами мирних жителів, варварських атак на лікарні, школи, житлові будинки, може про це написати будь-якою мовою, адже потім буде зроблено переклад.

Як повідомлялось, 1 березня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України. Прокурор уточнив, що вже бачить ознаки воєнних злочинів та злочинів проти людяності. 2 березня до Канцелярії прокурора МКС звернулися 39 країн-учасниць Римського статуту, що дозволило прокурору негайно взятися за розслідування.

Група слідчих МКС в Гаазі виїхала до України для розслідування за колективним міжнародним позовом проти Росії щодо її воєнних злочинів.

МКС приєднався до спільної слідчої групи (JIT) з розслідування воєнних злочинів в Україні через вторгнення росії. Прокурор МКС Карім Хан та генеральні прокурори Литви, Польщі та України підписали угоду про першу в історії участь та приєднання Офісу прокурора МКС до спільної слідчої групи, створеної 25 березня.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine