Окупанти хваляться, як вивозять крадений у Маріуполі металопрокат до росії

Новини
металлопрокат
Розвантаження судна RM 3 з краденим у Маріуполі металопрокатом у порту Ростова-на-Дону Фото: ТАСС

Перше судно RM 3 типу «Славутич» (IMO 8877241, прапор рф), на яке російські окупанти завантажили партію вкрадених у порту окупованого Маріуполя бухт листового металу, прибуло на рейд порту Ростова-на-Дону. Металопрокат належить компанії «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова і мав бути експортований покупцям до Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини.

Про прибуття судна до російського порту написали всі основні російські ЗМІ.

«Судно в Ростові, стоїть на рейді», – повідомили в прес-службі ВАТ «Ростовський порт».

При цьому вказується, що це перше судно, яке заходило до порту Маріуполя після його окупації, яку в росії називають «визволенням міста».

Раныше група «Метінвест» заявила про ймовірність незаконного вивезення російськими загарбниками з порту Маріуполя металургійної продукції, що належить компанії. «На момент початку військового вторгнення в акваторії Маріупольського порту було зафіксовано декілька комерційних суден, на які вже було завантажено 28 тисяч тонн металургійної продукції. Існує високий ризик, що вказані судна будуть використані окупантами для викрадення та незаконного вивозу металургійної продукції, яка належить групі «Метінвест», – наголошується в заяві компанії.

У компанії зазначили, що станом на 24 лютого в порту Маріуполя знаходилася металургійна продукція, вироблена на підприємствах групи – комбінатах «Азовсталь» та «Металургійного комбінату імені Ілліча». Цю продукцію планувалося експортувати покупцям в Іспанії, Італії, Бельгії, Греції, Португалії та Туреччини.

Як вказується в заяві, нинішні дії російських загарбників в акваторії порту свідчать про те, що зазначена продукція орієнтовно може вивозитися до портів у Ростові, Таганрозі, Новоросійську, Туапсе та окупованому Севастополі з метою подальшого незаконного її продажу до держав Африки та Азії, які не підтримують санкційної політики проти країни-агресора.

Як підкреслили у «Метінвесті», за міжнародним правом і законодавством України дії представників країни-агресора мають усі ознаки піратства й порушення законів і звичаїв війни у вигляді мародерства, що є тяжкими міжнародними злочинами.

25 травня в Міноборони рф заявили, що морський порт Маріуполь почав працювати у звичайному режимі. Повідомлялося, що суховантаж типу «Славутич» зайшов в порт після його повного розмінування, де було завантажено металом для відправки в російський Ростов-на-Дону. 31 травня в Міноборони рф показали кадри виходу судна з маріупольського порту у супроводі катерів Новоросійської військово-морської бази Чорноморського флоту.

Як повідомлялось, супутник зафіксував в окупованому порту Маріуполя рух вантажних суден, якими російські загарбники можуть вивозити метал та зерно. Як з’ясували журналісти, зерно, яке зберігається в зерновому терміналі порту, належить державі Україна, а більша частина металу – компанії «Метінвест» олігарха Ріната Ахметова.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter