рф набирає в диверсанти переважно україномовних мешканців з ОРДЛО і Криму – МВС

росія змінила тактику диверсійно-розвідувальних груп в Україні. Тепер у диверсантів набирають україномовних жителів окупованих Донецької та Луганської областей, а також Криму.

Про це розповів речник Міністерства внутрішніх справ Вадим Денисенко.

«Зараз змінила тактику РФ, переважно це люди диверсанти – колишні громадяни України, які доволі довго проживали в окупованих Донецьку, Луганську і Криму. І один з головних критеріїв, за якими відбирають цих людей, – це щонайменше розуміння і вміння розмовляти українською мовою», – розповів він.

За словами Денисенка, це робиться для того, щоб диверсантів було важче сплутати з іншими українцями.

«Спочатку, ми пам’ятаємо, що переважно це були росіяни, які навіть теоретично не могли вимовити деякі слова, які і стали нашим умовним паролем – «Паляниця», «Укрзалізниця» тощо», – зауважив Денисенко.

Речник МВС додав, що за три місяці війни в Україні нарахували понад сотню диверсійних груп.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine