Аксенов визнав, що Росія продає вкрадене українське зерно через Крим

Новини
Сергій Аксенов Фото: Facebook

Так званий «голова Криму» Сергій Аксенов підтвердив, що зерно, яке росіяни вивозять з нових окупованих територій України, проходить через Крим транзитом. Далі крадене зерно йде на продаж за кордон.

Про це повідомляють кримські пропагандистські ресурси, пише Центр журналістських розслідувань. Сергій Аксенов зазначив, що наразі Крим самостійно забезпечує себе зерном. А вивезене з нових окупованих територій проходить транзитом, далі йде до Севастополя на продаж.

ЦЖР повідомляв про тотальне мародерство російських військових на нових українських окупованих територіях. У фермерів відбирають або за копійки скуповують ранні овочі, які потім везуть до окупованого Криму. Туди ж тентованими вантажівками переправляють зерно, яке крадуть з елеваторів та складів у Херсонській та Запорізькій областях.

Криму це зерно не потрібне, адже свого вдосталь, більше того, він відправляє зернові на незаконний експорт до Сирії та Єгипту. Але зараз збільшує обсяги перевалки. Ймовірно — за рахунок сотень тисяч тонн пограбованого збіжжя з нових окупованих територій. Детально про це розповіла Катерина Яресько, доцентка Харківського університету та розслідувачка проекту SeaKrime Центру Миротворець, в ефірі програми «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань).

Заванатження зерна на росіське судно «Матрос Позынич» на зерновому терміналі «Авліта» у Севастополі, 19.05.2022 Фото: Maxar Technologies

Як повідомлялось, 7 червня російські окупанти відправили із Мелітополя до Криму перший потяг із краденим в України зерном.

За даними Мінагрополітики, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

За інформацією військової розвідки, значна частина викраденого військами рф на нових окупованих територіях України зерна, яке було вивезене до Криму, вивозиться до Сирії, звідки контрабандою може постачатись до інших країн Близького Сходу.

Супутник компанії Maxar Technologies зафіксував процес завантаження на російські судна краденого в Україні зерна в окупованому росією Севастополі.

Прокуратура АРК та Севастополя розпочала провадження через вивезення російськими судами з портів окупованого Криму зерна, викраденого військами рф на півдні України.

Керівник прокуратури АР Крим і Севастополя Ігор Поночовний заявив, що дії рф з вивезення  українського зерна спрямовані не тільки на розграбування нових окупованих територій України та збут у треті країни через закриті кримські порти, вони можуть спричинити голод, що є воєнним злочином.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter