Експерти МКС зібрали великий обсяг інформації про злочини рф в Україні – прокурор Карім Хан

Міжнародні слідчі та експерти,які входять до групи, сформованої Міжнародним кримінальним судом (МКС), вже зібрали великий обсяг даних про воєнні злочини російських окупантів, скоєні на території України.

Прокурор МКС Карім Хан (другий праворуч) оглядає ексгумовані тіла вбитих військовим рф мешканців Бучі, Київська область, 13.04.2022 Фото: facebook.com/pgo.gov.ua

Про це заявив прокурор МКС Карім Хан у ефірі телемарафону.

«Ми на сьогодні вже багато інцидентів зафіксували, визначили, які злочини було скоєно і хто може бути відповідальним за це. Вже під час другого візиту в Україну, коли побував у Бучі, Бородянці, я побачив, що Україна – це сцена злочину. І ми маємо справу із великим обсягом інформації, яку отримуємо», – сказав Хан.

Він додав, що всі дані документуються також третіми сторонами, включаючи журналістів, і Офісом генпрокурора України.

За словами Хана, зафіксовані злочини військ рф включають, зокрема, руйнування цивільної інфраструктури, сексуальні злочини, злочини проти дітей, застосування тортур і неналежне поводження з полоненими.

«Наше завдання – використати вимоги й можливості законодавства та, власне, перевірити достовірність інформації, яку ми отримуємо від різних джерел, включно із супутниковою та радарною інформацією. Після того як ми визначимо правдиву ситуацію, ми зможемо використати статути і залучити міжнародних суддів для того, щоб дійти до належних висновків», – зазначив прокурор МКС.

Відповідаючи на запитання про те, коли можуть бути оголошені проміжні висновки, він сказав, що наразі продовжується активне розслідування. «Це питання часу, законність має бути. Ми робитимемо висновки на основі доказової інформації, а не тверджень», – наголосив Хан.

Крім цього, Карім Хан вказав на диспропорційність наслідків війни для дітей, жінок і людей похилого віку, яка спостерігається під час будь-якого конфлікту. «Ми маємо максимально мобілізувати закон на їх захист», – заявив він.

«Хочу, користуючись можливістю, запевнити в нашій абсолютній підтримці та бажанні домогтися справедливості… Ми не можемо терпіти такого знущання з закону. Ми маємо зробити так, щоб увесь світ побачив, що закон працює», – підсумував прокурор МКС.

Як повідомлялось, 1 березня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України. Прокурор уточнив, що вже бачить ознаки воєнних злочинів та злочинів проти людяності. 2 березня до Канцелярії прокурора МКС звернулися 39 країн-учасниць Римського статуту, що дозволило прокурору негайно взятися за розслідування.

Група слідчих МКС в Гаазі виїхала до України для розслідування за колективним міжнародним позовом проти Росії щодо її воєнних злочинів.

МКС приєднався до спільної слідчої групи (JIT) з розслідування воєнних злочинів в Україні через вторгнення росії. Прокурор МКС Карім Хан та генеральні прокурори Литви, Польщі та України підписали угоду про першу в історії участь та приєднання Офісу прокурора МКС до спільної слідчої групи, створеної 25 березня.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine