Окупанти представили нового «ректора» Херсонської державної морської академії і заявили, що «звільняють» всіх її співробітників

У Херсоні російські окупанти 17 червня представили нового «ректора» Херсонської державної морської академії. Ним став викладач навчального закладу Круглий Дмитро Георгійович. Також було оголошено про «звільнення» всіх співробітників академії. Водночас законне керівництво вишу спростувало заяву російських загарбників про звільнення і оголосило, що всі видані від імені «нового закладу» документи не матимуть жодного відношення до ХДМА.

Дмитро Круглий, колаборант Фото: ksma.ks.ua

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Під час свого «представлення» колективу Дмитро Круглий заявив, що в закладі нібито «відбулась реструктуризація». Тому окупаційний «керманич» попередив про «звільнення» всіх співробітників академії і запропонував їм працювати під «новою владою».

«Хто хоче працювати – пишуть заяви. Думаю, ми спочатку забезпечимо роботою тих людей, хто прийдуть у першу чергу», – сказав Круглий.

Він також пообіцяв від імені академії «запустити херсонський суднозавод, випускати кораблі, пароплави та інші супутні плавзасоби».

За даними Центру журналістських розслідувань, новий «призначенець» викладав в академії дисципліни «GMDSS», «Інформаційні системи технічного забезпечення суден», є доктором технічних наук. Також Дмитро Круглий є випускником самої ХДМА: у 2019 році він здобув кваліфікацію – магістр судноводіння.

Тим часом Херсонська державна морська академія вже спростувала інформацію окупантів про звільнення своїх співробітників.

«В тимчасово окупованому Херсоні, у зв’язку з відсутністю зелених коридорів залишилась значна частина працівників та державна унікальна лабораторно-тренажерна база. Всі курсанти, студенти, учні, працівники академії та її структурних підрозділів продовжують навчатись, працювати в українському державному закладі та отримувати всі соціальні гарантії. Працівники, які виявили бажання працювати під окупаційною владою, будуть звільнені», – йдеться в заяві ХДМА.

Керівництво академії наголошує, що всі документи про освіту, які будуть видані від імені «нового закладу», не матимуть жодного відношення до ХДМА.

В квітні Херсонську державну морську академію тимчасово перемістили до Одеси, на базу Одеського державного аграрного університету. На сьогодні в академії, Морському фаховому коледжі та Професійно-морському ліцеї продовжується дистанційне навчання, курсанти, студенти та учні отримують документи про освіту державного зразку.

Як повідомлялось, 14 червня російські загарбники вдерлися до адміністративної будівлі Херсонського державного університету і заявили, що віднині закладом «керуватиме» Тетяна Томіліна. Після цього вони викрали проректора ХДУ Максима Вінника і вивезли його в невідомому напрямку.

Матеріал підготовлено ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine