В Криму понад 50 активістів отримали попередження до Дня кримськотатарського прапора – КримSOS

Новини
Фото: genichesk.ipc.org.ua

В тимчасово окупованому Криму понад 50 кримськотатарських активістів отримали попередження від так званої «прокуратури Республіки Крим» щодо заборони участі та проведення «несанкціонованих заходів» в День кримськотатарського прапора, який відзначається 26 червня.

Про це повідомив аналітик правозахисної громадської організації «КримSOS» Євгеній Ярошенко.

«Окупанти масово вручають попередження кримськотатарським активістам напередодні Дня кримськотатарського прапора щодо заборони проведення «несанкціонованих заходів». Такі попередження можуть розглядатися як порушення права на свободу мирних зібрань», – сказав Ярошенко.

«КримSOS» стало відомо, що окупаційна прокуратура вручила попередження щонайменше 50 кримськотатарським активістам, в яких зазначено про неприпустимість «порушення законодавства» 26 червня 2022 року. Саме того дня кримські татари та увесь світ відзначає День кримськотатарського прапора.

«З 2014 року окупанти регулярно вручають попередження активістам напередодні свят та роковин, найчастіше згадують про заборону проведення масових акцій. Такі випадки було зафіксовано напередодні 18 травня – Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу; 23 лютого – Дня пам’яті Номана Челебіджихана; 26 лютого, коли відзначають День спротиву окупації Криму, 26 червня – до Дня кримськотатарського прапора та 24 серпня – Дня Незалежності України», – зазначив Ярошенко.

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.