НАТО визнало рф головною загрозою безпеці в євроатлантичному регіоні

росія становить найбільшу загрозу безпеці країн-членів НАТО, Альянс має намір відповідно реагувати на російські загрози та ворожі дії.

Фото: depositphotos/Milovan11

Про це йдеться в Стратегічній концепції НАТО, ухваленій під час саміту Альянсу в Мадриді.

«рф є найбільш значною та безпосередньою загрозою безпеці союзників, а також миру та стабільності в євроатлантичному регіоні. Вона прагне встановити сфери впливу та прямого контролю за допомогою примусу, підривної діяльності, агресії та анексії. Вона використовує звичайні, кібернетичні та гібридні засоби проти нас та наших партнерів. Її агресивна військова позиція, риторика та доведена готовність застосувати силу для досягнення своїх політичних цілей підривають заснований на правилах міжнародний порядок», – йдеться у документі.

У Стратегічній концепції також зазначається, що рф модернізує свої ядерні сили та розширює свої нові та руйнівні системи доставки подвійного призначення, використовуючи при цьому примусову ядерну сигналізацію.

«Це спрямовано на дестабілізацію країн на схід та південь від нас. На Крайній Півночі її здатність перешкодити підкріпленням союзників та свободі судноплавства через Північну Атлантику є стратегічним викликом для Альянсу. Нарощування військової могутності Москвою, зокрема в регіонах Балтійського, Чорного та Середземного морів, поряд із її військовою інтеграцією з Білоруссю, кидають виклик нашій безпеці та інтересам», – наголошується в документі.

Водночас НАТО не прагне конфронтації і не становить загрози для рф.

«Ми продовжимо згуртовано та відповідально реагувати на російські загрози та ворожі дії. Ми значно посилимо стримування та захист для всіх союзників, підвищимо нашу стійкість проти російського примусу та підтримаємо наших партнерів у протидії зловмисному втручанню та агресії», – наголошується в концепції.

Водночас Альянс, як і раніше, готовий підтримувати відкриті канали зв’язку з Москвою, «щоб керувати ризиками та знижувати їх, запобігати ескалації та підвищувати прозорість».

«Ми прагнемо стабільності та передбачуваності в євроатлантичному регіоні та у відносинах між НАТО та російською федерацією. Будь-яка зміна в наших відносинах залежить від того, чи припинить рф свою агресивну поведінку і чи буде вона повністю дотримуватися міжнародного права», – наголошується в стратегічній концепції.

Як повідомлялось, 28 червня у Мадриді розпочався триденний саміт НАТО, який керівництво Альянсу визначило як «саміт трансформації» з метою реагування на сучасні виклики у сфері безпеки та неспровоковану війну росії проти України. До його учасників у режимі відеоконференції звернувся президент України Володимир Зеленський.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine