У Старій Збур’ївці на Херсонщині окупанти призначили гауляйтерку і почали тероризувати місцевих вчителів

Новини
Олена Ротонос, колаборантка, призначена окупантами гауляйтерка села Стара Збур'ївка на Херсонщині Фото: скріншот відео

У Старій Збур’ївці на Херсонщині російські окупанти 2 червня призначили «головою» місцевої «адміністрації» Ротонос Альону Сергіївну. При цьому діючого старосту Старозбур’ївського старостинського округу Голопристанської міської громади Скадовського району Віктора Маруняка російські загарбники обвинуватили у створенні «диверсійної групи», залучивши до зйомок відео про це нібито «викриття» викрадених місцевих жителів.

Як розповіли Центру журналістських розслідувань жителі Старої Збур’ївки, на представлення гауляйтерки прийшли переважно її родичі. А прапор окупантів на будівлю старостату вішав її чоловік Ротонос Сергій Ігорович.

«Альона Ротонос ніколи ніде не працювала і взагалі не брала жодної участі в житті села. Вона живе на вул. Тюленіна, 21. В її дворі завжди було повно теплиць, якими вона й займалася. Виховувала трьох дітей, закінчила 9 класів місцевої школи. Відверто проросійськими поглядами відзначався батько її чоловіка. Той постійно їздив на заробітки до росії, іноді приїздив до Старої Збур’ївки, пив по-чорному і розповідав, які ми тут ненормальні і що нам треба жити як росіяни. Якраз він був тісно пов’язаний з Сергієм Рябовим, який багато років очолював так званий «рух громад» і разом із колаборантом Кирилом Стрємоусовим ще в 2014 році мутив тут «руський мир». Мабуть, саме завдяки цим контактам Альону Ротонос і висунули в гауляйтерки», – сказали жителі Старої Збур’ївки.

Разом із Альоною Ротонос до окупаційної «адміністрації» Старої Збур’ївки пішла працювати її кума, Юлія Браташ. Остання теж займалася теплицями і ніколи не приховувала своїх проросійських поглядів.

На співпрацю з окупантами пішли й керівниці Старозбур’ївської спеціальної школи Херсонської облради.

«Директорка школи Наталія Андрієць збирала вчителів і запитувала, чи згодні вони працювати при новій «владі». Колектив майже весь відмовився. Після цього до кожного співробітника школи додому почали приїжджати озброєні російські військові і запитувати, чому вони не хочуть виходити на роботу. У однієї вчительки сильно побили чоловіка і пообіцяли приїхати його і добити, якщо вона не передумає. У іншого вчителя прикладами автоматів побили сина-інваліда і забрали його з собою. Де він зараз перебуває – невідомо», – розповіли жителі Старої Збур’ївки.

Також окупанти днями оприлюднили фейкову «новину» про «викриття» у Старій Збур’ївці «диверсійної групи», яку нібито очолював місцевий староста Віктор Маруняк. Цю новину з відео розповсюдило російське пропагандистське видання «Известия».

На відео є свідчення людей зі зміненими голосами і закритими обличчями про «терористичну» діяльність Маруняка. Самого старосту, як відомо, 21 березня викрали і тримали в полоні, піддаючи тортурам до 12 квітня. Внаслідок знущань він отримав важкі травми і досі перебуває на лікуванні.

Попри закриті обличчя представлених на відео «свідків», місцеві жителі їх впізнали.

«Цих хлопців викрадали і кілька тижнів незаконно тримали у полоні. Мабуть, їх примусили сказати все це на відео. Загалом, цей сюжет ні в кого не викликав жодної довіри. По-перше, показаний там двір «зі схроном» взагалі знятий в якомусь іншому селі. В Старій Збур’ївці такого двору нема. По-друге, в сюжеті показаний лише пристрій для вибухівки, самої ж вибухівки не було. Мабуть, російським фсбшникам потрібно було продемонструвати видимість своєї бурхливої діяльності в нашому селі, тож вони і зліпили нашвидкуруч це відео», – розповіли жителі Старої Збур’ївки.

Як повідомлялось,  21 березня на Херсонщині окупанти викрали старосту села Стара Збур’ївка Віктора Маруняка. Під час перебування у полоні з нього знущались і не давали доступ до ліків. 12 квітня Віктора Маруняка звільнили з російського полону.

Матеріал підготовлено ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter