Військовозобовʼязаним та призовникам для виїзду з районів та областей потрібен дозвіл – Генштаб ЗСУ

Новини
Фото: Facebook Генштаб ЗСУ

У воєнний час призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК и СП).

Про це нагадав Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний на своїй сторінці у Facebook.

«Шановні громадяни – призовники та військовозобов’язані! Нагадую, триває війна. Ви потрібні своїй державі! Всі, хто досі не стоїть чи не поновився на військовому обліку, мають це зробити. Ті з вас, хто планує виїзд за межі своїх районів та областей, мають взяти дозвіл у ТЦК», – написав Залужний.

При цьому він зазначив, що жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося.

Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час доступний за посиланням.

В свою чергу, Генштаб ЗСУ пояснив, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного ТЦК и СП. Разом з тим, у разі необхідності можна буде отримати дозвіл у територіальному центрі терміном від 30 діб до року.

«Норма Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта», – йдеться в повідомленні Генштабу у Facebook.

Як зазначається, наразі розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.

У Генштабі звернулись з прохання з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.

Як повідомлялось, 22 травня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану в Україні до 23 серпня 2022 року. Воєнний стан діє в Україні з 24 лютого через напад росії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter