Окупанти на Херсонщині забороняють роботу підприємців, які відмовляються приймати російські рублі

Новини
цены Херсон

Окупанти на Херсонщині забороняють роботу підприємців та всіх суб’єктів господарської діяльності, які відмовляються приймати російські рублі і не вказують ціни на товари в цій валюті.

Про це йдеться в «розпорядженні» №34 від 4 липня призначеного загарбниками гауляйтера Каховки Павла Філіпчука, пише Центр журналістських розслідувань.

В «документі» йдеться також про призупинення тимчасового дозволу на здійснення господарської та підприємницької діяльності тим, хто не встановлює ціни на свої товари та послуги за штучно встановленим курсом – 1,5 російських рубля за 1 гривню.

«На наступний день після того як орки публікують свої «укази» в телеграм-каналах починаються перевірки. Багато підприємців вирішили просто закрити свої магазини і торговельні точки на ринках, оскільки не хочуть писати рублі на цінниках. Для них це така форма протесту», – на умовах анонімності Центру журналістських розслідувань розповів підприємець з Каховки.

За видачу «тимчасового дозволу» на торгівлю з травня від підприємців вимагають сплачувати щомісячний внесок місцевій окупаційній «адміністрації». Він становить 600 гривень з малих підприємців, 2100 гривень з продуктових магазинів і 5000 грн для тих, хто торгує спиртним і цигарками. Гроші приймають готівкою або в адміністрації місцевих ринків, або в кабінеті №313 в захопленій окупантами будівлі Каховської міської ради. 

За сплачені гроші видається квитанція з печаткою окупаційної «адміністрації» міста і аркуш з вказаним терміном дії «дозволу». На ньому підприємцям одного з місцевих ринків «Гарант» ставлять печатку приватного підприємства «Креатив-Юг». Як вдалося дізнатися ЦЖР, власники цього підприємства втратили контроль над своїм бізнесом в окупованій Каховці і виїхали за межі області. Тож їхні печатки використовуються без будь-яких дозволів власників.

Основна торгівля в Каховці зараз ведеться на ринках. Саме там можна придбати не лише продукти, а й алкоголь, цигарки, побутову хімію. Ціни на переважну більшість товарів захмарні. Зокрема, шампуні, фарби для волосся, гелі для душу, засоби для прання коштують тут вдвічі дорожче ніж на підконтрольній частині України. Через штучно занижений курс рубля, дещо вигідніше купувати товари саме в російській валюті.

«Однак рублі у нас не приживаються. У людей їх дуже мало. Ті, хто отримує разову «матеріальну допомогу» від окупантів в 10 тис. руб., одразу її обмінюють на гривні. Самі підприємці, які ще торгують, воліють притримати свої рублі, щоб закупити на них товар у Криму. Багато хто взагалі не бажає приймати рублі, а ось гривню приймають охоче. Але її на руках у людей стає все менше», – розповів підприємець з Каховки.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, підприємці Каховки та Нової Каховки не поспішають реєструватися в окупаційних «адміністраціях» попри погрози конфіскації товарів і майна. Станом на кінець травня з приблизно 9 тисяч активних платників податків – фізосіб-підприємців і юридичних осіб за правилами окупантів погодилися працювати лише біля 1,3 тисячі суб’єктів господарської діяльності.

Матеріал підготовлений ГО «Інформаційний прес-центр» в рамках проекту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter