Зеленський звільнив першого заступника секретаря РНБО Демченка

Президент України Володимир Зеленський 25 липня звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.

Руслан Демченко Фото: MYKOLA LAZARENKO

Відповідний указ №528/2022 опублікований на сайті глави держави.

«Звільнити Демченка Руслана Михайловича з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України», – йдеться в документі.

Як пише видання ZN.UA, Демченко обіймав не лише посаду першого заступника секретаря РНБО. Він таємним указом Зеленського був призначений головою комітету з розвідки при президенті. Саме йому протягом двох останніх років мали звітувати та звітували всі розвідки України – прикордонники, зовнішня розвідка та інші спецструктури. «На цю посаду президент призначає і звільняє людей закритим наказом. Чи зберіг Демченко за собою можливість контролювати інформаційні потоки всіх розвідок на даний момент невідомо», – зазначає видання.

В свою чергу, Юрій Бутусов, головний редактор видання Цензор.Нет, повідомляє, що Зеленський усунув Демченка й з посади голови комітету з розвідки.

«За даними Цензор.Нет, Демченко усунутий з посади начальника комітету по розвідці при президенті. В нього було дві посади, і вплив Демченко пояснювався саме тим, що він офіційно контролював усю діяльність українських спецслужб», – написав Бутусов у Facebook.

Журналіст нагадав, що раніше вже неодноразово називав Демченка російським агентом, оскільки саме після його призначення 16 червня 2020 року на посаду керівника «операції усієї української розвідки протягом кількох місяців були провалені».

«Для усіх зрозуміло, що звільнили Демченка саме тому, що докази його роботу на росію очевидні для усіх, а найбільше для наших союзників в США. Саме через провал роботи комітету по розвідці при президенті у січні-лютому 2022-го не було проведено мобілізацію оперативного резерву, не було проведено розгортання ТРО, не було вчасно підірвано мости через Чонгар, не було захищено з тилу Маріуполь, не було вчасно евакуйовано населення на напрямках російських ударів. Я стверджував, що Демченко, який контролював усю українську розвідку, причетний до провалу усіх наших спецоперацій у 2020-му, і тепер після початку війни про це збагнув і президент, який так відчайдушно захищав зрадника», – наголосив Бутусов.

Демченко, який має ранг надзвичайного і повноважного посла України, в часи президента Віктора Ющенка працював в президентському апараті. За часів президента-втікача Віктора Януковича Демченко був першим заступником голови МЗС України. У зовнішньополітичному відомстві він займався російським напрямком і брав участь у підготовці харківських угод про подовження базування Чорноморського флоту рф у Криму з 2017 до 2042 року. У часи президента Петра Порошенка Демченко був радником глави держави і працював разом з ним над документами «першого Мінська». Демченко також був радником президента Зеленського. Він займався «мінським процесом» і звільненням заручників, утримуваних росією.

Оскільки в часи президентства Януковича Демченко працював першим заступником глави МЗС України, він підпадає під дію закону про люстрацію. Однак, в Офісі президента втаємничили інформацію про його люстраційну перевірку.

Демченко брав участь у нараді, на якій вирішувалася доля спецоперації по затриманню в Білорусі найманців ПВК «Вагнер». В кінцевому результаті спецоперація була зірвана.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine