Аграрії вільної частини Запоріжчини мають складнощі із вивезенням зерна до портів

Підприємства у підконтрольній Україні частині Запорізької області зібрали майже увесь врожай. Але мають проблеми з експортом зерна через те, що продукцію складно довезти у порти.

Юрій Карапетян, голова Комишуваської територіальної громади Запорізької області Фото: investigator.org.ua

Про це розповів голова Комишуваської територіальної громади Запорізької області Юрій Карапетян в інтерв’ю Центру журналістських розслідувань.

Комишуваська громада, як і більшість у Запорізькій області, має основний прибуток від аграрних господарств, які займаються вирощуванням зернових культур. За інформацією голови громади Юрія Карапетяна, наразі майже всі фермерські господарства, чиї поля не заміновані та де не ведуться бойові дії, змогли зібрати урожай.

«І ріпак, і ячмінь, і пшениця — майже все вже зібрано. Тепер очікуємо на збір насіння соняшника, це єдине, що залишилося», — говорить Юрій Карапетян.

Але фермерів є великі проблеми з продажем вирощеної продукції. Логістичні ланцюжки майже не працюють, ринок зупинився, водночас дуже зросла вартість пального. Тому доставити збіжжя до портів, з яких завдяки «зерновому коридору» експортується збіжжя, вкрай проблематично.

«Ми знаємо, що у Василівці окупант, у Бердянську окупант. Мабуть, тільки Одеса зараз є. А з такою ціною на дизель, щоб туди його відвезти, це суттєво. Наскільки я розумію, для фермерів це проблема на сьогодні», — сказав Юрій Карапетян.

Як повідомляється у спецвипуску телепроекту ЦЖР «Запоріжжя: Шлях переселенців на вільну землю України», уряд України у змозі знайти вирішення цієї проблеми, наприклад, збіжжя у фермерів з територій, відрізаних від каналів збуту продукції, міг б викупити Держрезерв.

Як повідомлялось, 8 серпня з українського порту «Південний» вийшло перше від початку війни судно с продовольством. Балкер SACURA попрямував до Італії. Таким чином всі порти Великої Одеси вже працюють в рамках зернової ініціативи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine