ЄС розробить восьмий пакет санкцій проти рф

Новини
санкции
Колаж: Канал 24

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас упевнений, що Євросоюз розробить наступний, восьмий пакет санкцій проти рф через її вторгнення в Україну.

Про це Маасікас сказав на пресконференції з нагоди відкриття комунікаційної кампанії «Разом ми Європа» у відповідь на запитання, чи розпочав ЄС роботу над восьмим пакетом санкцій і наскільки жорстким він може бути.

«Усі вже ухвалені санкції ЄС постійно моніторяться, проводиться аналіз їхньої результативності на наявність якихось лазівок чи можливості їх вдосконалення. Цей процес триває повсякденно. Гадаю, зараз не можна сказати, що в Брюсселі період дуже активної роботи, але вона триває так само, як і в державах-членах, які вимагають більше санкцій. Інституції ЄС мають це враховувати, і вони це роблять. Тому я не можу дати вам якихось деталей щодо цього – повідомити, коли і як це відбудеться, але я впевнений у тому, що цього восьмого пакета санкцій варто очікувати. І це буде», – зазначив посол ЄС.

Рада ЄС 26 липня продовжила ще на шість місяців – до 31 січня 2023 року – економічні санкції проти росії через її агресію проти України.

Крім того, з 24 лютого ЄС ухвалив низку безпрецедентних та жорстких пакетів санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення росії до України.

Нагадаємо:

  • Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року.
  • 13 січня  2022 року Рада ЄС продовжила до 31 липня 2022 року економічні санкції проти РФ у відповідь на її дії, спрямовані на дестабілізацію України.