Маємо «стриманий оптимізм» у питанні проведення «трибуналу» в окупованому Маріуполі – Андрющенко

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив про «стриманий оптимізм» щодо відмови російських загарбників від наміру провести в окупаваному Маріуполі «суд» над українськими військовополоненими.

Встановлення кліток на сцені Маріупольської камерної філармонії Facebook ГУР МОУ

Про це Андрющенко сказав в ефірі національного телемарафону, передає Радіо Свобода.

«Зараз ми маємо стриманий оптимізм щодо цього «трибуналу». Сподіваємось, що його скасують. Бачили активну до нього підготовку, але наприкінці тижня окупанти і зняли охорону, і повертають технічний персонал працювати у філармонію. З одного боку там все готово, а з іншого – не бачимо активних дій щодо підготовки цього «трибуналу». Враховуючи все інше, є такий стриманий оптимізм, що він не відбудеться», – зазначив радник мера Маріуполя.

Він припускає, що суспільний тиск, міжнародна реакція та однозначна позиція керівництва України змусили окупантів взяти «оперативну паузу» у питанні «трибуналу».

«Ми вважаємо, що спрацювала низка моментів. Насамперед, звісно, ми розуміємо необхідність для окупантів відступити для того, щоб мати якесь поле для маневру, для перемовин, які їм вкрай необхідні. Тому заява президента мала одну з ключових ролей. Також зрештою відреагувала ООН і фінальну точку поставило розслідування, яке було оприлюднено американськими розвідувачами, і реакція Держдепу щодо фільтраційних тюрем. Це все в комплексі, мабуть, спрацювало на те, щоб окупанти поки що взяли оперативну паузу. Ми бачимо зменшення риторики агресивної щодо «трибуналу», – додав Андрющенко.

Як повідомлялось, російські окупанти готують тюремні клітки у філармонії Маріуполя для судилища над вукраїнськими ійськовополоненими.

Асоціація родин захисників «Азовсталі» закликала владу України та міжнародні організації, зокрема МКЧХ та ООН завадити фейковому трибуналу над бійцями полку «Азов».

Україна закликала увесь цивілізований світ не допустити анонсованого російськими окупантами судилища у Маріуполі над українськими захисниками та захисницями, а також направити представників міжнародних організацій до місць тримання українських військовополонених.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine