Рада прийняла за основу законопроєкт «Про медіа»

Новини
чрезвычайное положение
Верховна Рада України Фото: investigator.org.ua

Верховна Рада у першому повторному читанні підтримала законопроєкт №2693-д «Про медіа».

Як повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на голову комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, депутатат «Слуги народу» Микиту Потураєва, за документ на засіданні 30 серпня проголосували 233 депутати.

27 липня 2022 року депутати внесли доповнення до законопроєкту «Про медіа», а 23 серпня комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів підтримав за основу законопроєкт «Про медіа», доопрацьований в комітеті.

Тепер документ мають проголосувати у другому читанні. Водночас напередодні низка народних депутатів виступили із заявою до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з закликом зняти документ із голосування.

34 депутати серед яких представники п’яти фракцій та позафракційні, заявили про існування в оновленому проекті закону «небезпеки розмінування культурного кордону з росією».

Як пише ZN.UA, також окремі положення законопроєкту «Про медіа» розкритикував громадянський рух «Відсіч». У заяві йдеться, що деякі норми запропонованого до ухвалення закону містять чимало послаблень для російськомовної медіаіндустрії.

Раніше законопроект зазнавав серйозної критики з боку Національної спілки журналістів України.

Схвалення закону «Про медіа» є одним з критеріїв, необхідних для початку переговорів про вступ України до ЄС.

Законопроєкт «Про медіа» зареєстрували у Верховній Раді 27 грудня 2019 року. Водночас у травні 2020 року парламент відправив цей проєкт на повторне перше читання.

Законопроєкт має замінити кілька чинних медійних законів. В ньому пропонується запровадити регуляцію онлайн-ЗМІ, діяльність блогерів та різних вебплатформ, як от Facebook.

Також документ передбачає розширення повноважень Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

Читайте також матеріал ЦЖР Чи послабить закон про медіа тиск на «кримнашистів» і порушників кордону