На Херсонщині в селі Микільське директорки ліцею і дитсадка перейшли на бік окупантів

Новини
Скріншот відео російських пропагандистів

В селі Микільське Дар’ївської територіальної громади Херсонського району директорки ліцею і дитячого закладу дошкільної освіти «Джерельце» перейшли на бік ворога. Вони вже заявили про їхнє «перейменування» відповідно до «російських стандартів» і про початок нового навчального року з 1 вересня. Проте в жодних реєстрах про «перейменовані» заклади нема ніякої інформації.

Інформацію про зрадниць оприлюднили російські пропагандистські ЗМІ та підтвердили Центру журналістських розслідувань джерела в Микільському.

Так зване «государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Никольская школа» Белозерского муниципального округа» очолила директорка Микільського ліцею Кривенкова Оксана Леонідівна, 13 лютого 1976 року народження. Проте в жодних реєстрах, в тому числі російських, закладу з такою назвою нема. Також не існує ніякого «Белозерского муниципального округа».

Скріншот відео російських пропагандистів

Оксана Кривенкова очолила ліцей у 2019 році і викладає в ньому також російську мову та зарубіжну літературу, є спеціалістом вищої категорії. Микільський ліцей раніше був російськомовним і лише в останні роки перейшов на українську мову викладання.

Як заявила Оксана Кривенкова в інтерв’ю російським ЗМІ, її «заклад» нібито отримав 258 заяв від батьків. Крім того тут збираються навчати дітей з усіх сусідніх шкіл, роботу яких окупанти, вочевидь, навіть і не намагаються відновити. Також Кривенкова з гордістю розповіла про 17 вчителів, які вже пройшли так звану «перепідготовку» в окупованому Криму і які працюватимуть під її «керівництвом».

На бік ворога перейшла й директорка Микільського закладу дошкільної освіти «Джерельце» Лаврова Лариса Миколаївна, 15 травня 1970 року народження. За освітою вона викладачка історії – у 1995 році закінчила Сімферопольський державний університет. Також вона закінчила Новобузьке педучилище.

Скріншот відео російських пропагандистів

В своїх інтерв’ю російським пропагандистам Лариса Лаврова і Оксана Кривенкова скаржились на те, що їх примушували працювати і викладати українською.

«Однак обидві вони чомусь ніколи не відмовлялись від української зарплати і не поспішали їхати на роботу до росії. Але тішить тут те, що серед усіх восьми шкіл у Дар’ївській громаді зрадник виявився лише один, у Микільському», – розповіли Центру журналістських розслідувань жителі Дар’ївки.

Як повідомляв ЦЖР, освітяни Нової Каховки, які підтримали окупаційну владу, допомагають загарбникам грабувати навчальні заклади і тероризувати своїх же колег. Зокрема, за їхньої участі 20 серпня російські військові викрали директорок місцевих ліцеїв №2 і №3 Оксану Якубову та Ірину Дубас. Усі ці колаборанти ніколи не приховували своїх проросійських настроїв і тепер всіляко долучаються до встановлення «руського миру» на Херсонщині.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter