Єврокомісія пропонує повністю призупинити дію Угоди про спрощення візового режиму з рф

Новини
шенгенская зона

Європейська комісія офіційно виступила з пропозицією повністю призупинити дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та рф.

Про це йдеться у заяві на сайті Єврокомісії.

Пропозиція призупинити дію угоди покладе край усім спрощенням для громадян рф, які звертаються за короткостроковою візою до Шенгенської зони. Замість цього будуть застосовуватися загальні правила Візового кодексу.

Для російських заявників це означатиме:

Вищий візовий збір: він зросте з 35 до 80 євро для всіх заявників.

Збільшений час розгляду: стандартний кінцевий термін прийняття консульствами рішення щодо візових заявок збільшиться з 10 до 15 днів. Цей період може бути продовжений максимум до 45 днів в окремих випадках, коли необхідний додатковий розгляд заявки.

Більш обмежувальні правила щодо багаторазових віз: заявники більше не матимуть легкого доступу до віз, дійсних для багаторазових в’їздів до Шенгенської зони.

Довший перелік підтверджуючих документів: заявники повинні будуть надати повний перелік підтверджуючих документів під час подання заяви на отримання візи.

«Така країна, як Росія, яка веде загарбницьку війну, не повинна претендувати на спрощення візового режиму, доки вона продовжує проводити свою деструктивну зовнішню політику та військову агресію щодо України, демонструючи повну зневагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах», – йдеться у заяві.

В Єврокомісії додали, що ЄС залишатиметься відкритим для певних категорій російських заявників на візу, які подорожують з основними цілями, зокрема членів сімей громадян ЄС, журналістів, дисидентів та представників громадянського суспільства.

Тепер Раді ЄС належить розглянути та прийняти пропозицію про призупинення угоди. Після ухвалення рішення набуде чинності на другий день після його публікації в Офіційному журналі ЄС. Росія буде повідомлена про рішення про призупинення не пізніше ніж за 48 годин до його набуття чинності.

З 1 липня в Україні почав діяти візовий режим для громадян рф. росіяни не можуть без запрошення приїхати в Україну. При цьому віза не є гарантією перетину кордону. У в‘їзді можуть відмовити:

росіяни не можуть без запрошення приїхати в Україну. Для в‘їзду також потрібні закордонний паспорт та ксерокопія паспортних даних сторони, що приймає;

з собою необхідно мати суму, рівну 20 прожитковим мінімумам на місяць – 52 тис. грн;

росіяни, що в‘їхали до 1 липня мають бути зареєстровані за місцем проживання та можуть залишатися у країні до 90 днів;

візи не зможуть отримати росіяни, що перебувають у санкційних списках.

«Віза не є 100% гарантією перетину кордону. У в‘їзді можуть також і відмовити», – додали у відомстві.

Як повідомлялось, 17 червня Кабінет міністрів України запровадив візовий режим для громадян росії. Він почне діяти з 1 липня.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter