Путін підписав указ про часткову мобілізацію в РФ, Шойгу заявив, що призовуть 300 тисяч резервістів

Новини
путин кремль
Президент РФ Володимир Путін Фото: kremlin.ru

Через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Заходи щодо реалізації указу розпочинаються з 21 вересня. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів.

Про підписання указу Путін повідомив у спеціальному відеозверненні, повідомляє агентство Інтерфакс.

За словами глави Кремля, указ підписано на пропозицію міністерства оборони «заради захисту Росії, її суверенітету та територіальної цілісності, для забезпечення безпеки росіян та мешканців звільнених територій». Він зазначив, що російські військові діють в Україні на лінії зіткнення, довжина якої перевищує 1000 км, і «протистоять по суті всій військовій машині колективного Заходу».

За словами Путіна, у рамках оголошеної мобілізації призову на військову службу підлягатимуть лише військовослужбовці запасу, насамперед «ті, хто проходив службу в лавах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід». Перед відправкою до частини вони пройдуть обов’язкову додаткову підготовку з урахуванням досвіду війни в Україні.

Путін також запевнив, що всі росіяни, кого покличуть по мобілізації, отримають статус, виплати та всі соціальні гарантії тих, хто служить за контрактом. Працівникам оборонно-промислового комплексу указ дає право на відстрочку від призову на військову службу з мобілізації на період, доки вони працюють на оборонних підприємствах.

Про початок мобілізації 21 вересня буде офіційно проінформовано Держдума та Раду Федерації. Заходи щодо мобілізації розпочнуться з того ж дня, наголосив Путін. Він доручив главам регіонів надати все необхідне сприяння роботі військових комісаріатів.

Указ про часткову мобілізацію передбачає і нарощування виробництва на підприємствах ОПК, додав він.

У зверненні Путін зазначив, що цілі війни в Україні залишаються незмінними і що «Росія не має права залишити близьких їй людей, які проживають в Україні, на розтерзання катам».

Також він пообіцяв підтримку у проведенні «референдумів» на окупованих територіях Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України «про самовизначення та приєднання їх до Росії».

У свою чергу, міністр оборони РФ Сергій Шойгу повідомив в інтерв’ю телеканалу «Росія-24», що в рамках часткової мобілізації в Росії призовуть 300 тисяч резервістів.

«Триста тисяч резервістів, які будуть призвані», – сказав міністр.

За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу.

Як повідомлялося, 20 вересня Держдума РФ одноголосно ухвалила у другому та третьому читаннях законопроєкт, який вводить до Кримінального кодексу РФ такі поняття як «мобілізація», «військовий стан» та «воєнний час».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter