Зеленський призначив начальників ще в семи новостворених військових адміністраціях Херсонщини

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський своїми розпорядженнями від 21 вересня призначив начальників семи військових адміністрацій на Херсонщині. Всі вони створені в тих громадах, голови яких з різних причин залишаються на тимчасово непідконтрольній українській території.

Відповідні розпорядження за номерами від 189/2022-рп до 195/2022-рп оприлюднені на сайті глави держави, передає Центр журналістських розслідувань.

Начальницею Херсонської міської ВА призначена Галина Лугова. Досі вона тимчасово виконувала обов’язки мера Херсона, працювала секретарем Херсонської міської ради нинішнього, восьмого скликання, до якої обрана від партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!».

Галина Лугова (біля мікрофону), Фото: Олег Батурін

Як відомо, сам міський голова Херсона Ігор Колихаєв з 28 червня перебуває в полоні у російських окупантів.

Начальницею Новомиколаївської сільської ВА Скадовського району призначена Євгенія Глєбова. До осені 2020 року вона була головою Новомиколаївської територіальної громади.

Начальницею Милівської сільської ВА Бериславського району стала Любов Мінько. Досі вона працювала начальницею земельного відділу Милівської сільської ради, а до 2020 року – юристкою приватного підприємства «Агрофірма «Милівська». Любов Мінько у Миловому називають креатурою депутата Херсонської обласної ради від «Європейської солідарності», керівника благодійного фонду «Українці переможуть!» Ігора Йосипенка.

Любов Мінько, Фото: соцмережі

Самого голову Милівської громади Олега Яхнієнка вже двічі викрадали російські окупанти. Зараз він залишається на території тимчасово окупованої Херсонщини.

Начальником Горностаївської селищної ВА Каховського району призначений керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Горностаївської селищної ради Роман Фролов. Сам голова цієї громади Дмитро Ляхно з 3 серпня перебуває в російському полоні.

Начальником Верхньорогачицької селищної ВА Каховського району став Артур Давидов. До цього він працював заступником голови Верхньорогачицької територіальної громади, а раніше був заступником голови колишньої місцевої районної ради.

Артур Давидов, Фото: соцмережі

Голова Верхньорогачицької громади Світлана Коротун до останнього залишалася на Херсонщині. 16 серпня стало відомо про її викрадення російськими військовими.

Олексій Соловйов очолив Великокопанівську сільську ВА Херсонського району. До цього призначення він був начальником технічного забезпечення Херсонської райдержадміністрації.

В липні повідомлялось про затримання російськими військовими голови Великокопанівської громади Валентини Костенко.

Начальником Борозенської сільської ВА Бериславського району призначений Семен Мощенський. Досі він працював в управлінні виявлення та розшуку активів Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) – очолював там перший відділ.

Як повідомляв ЦЖР, 19 вересня глава держави створив 15 військових адміністрацій в Херсонській області. Вони утворені в тих громадах, голови яких переважно досі залишились на території тимчасово окупованої Херсонщини. Тоді ж Володимир Зеленський призначив начальників у чотирьох ВА.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter