Майже половина старост Новотроїцької громади на Херсонщині співпрацюють із російськими окупантами

Новини
колаборанты старосты
Верхній ряд: Олег Торопєєв, Лариса Матрос, Світлана Дорогань Нижній ряд: Юрій Ганюков, Раїса Хір’янова, Олена Ковалів Фото: соцмережі

З 17 старост Новотроїцької територіальної громади Генічеського району Херсонщини вісім співпрацюють з російськими окупантами. Вони допомагають розміщувати військових ворожої армії на території своїх населених пунктів. Також біля 80% фермерів громади погодились «переоформити» свій бізнес за вимогою загарбників.

Центру журналістських розслідувань про це повідомили жителі Новотроїцької громади і співробітники селищної ради, які залишились вірними Україні.

За їхніми словами, співпрацюють з російськими окупантами старости:

сіл Кривий Ріг, Федорівка і Метрополь Ганюков Юрій Георгійович (19 квітня 1970 року народження);

села Горностаївка Торопєєв Олег Віталійович (21 жовтня 1959 р. н.);

сіл Василівка і Дружелюбівка Ковалів Олена Анатоліївна (29 березня 1972 р. н.);

села Громівка Ляшко Сергій Іванович (18 липня 1971 р. н.);

села Новомиколаївка Басова Наталя Леонардівна (16 червня 1975 р. н.);

сіл Новопокровка і Ясна Поляна Хір’янова Раїса Леонідівна (15 листопада 1967 р. н.);

сіл Сивашівка, Заозерне, Садове та Овер’янівка Гордієнко Мирослава Анатоліївна (6 вересня 1975 р. н.). 

Про співпрацю з загарбниками старости сіл Дивне, Лиходідівка, Попелак і Свиридонівка Ларіна Юрія Васильовича, 1 травня 1961 р. н. ЦЖР повідомляв раніше.

«Як пояснила староста Сивашівки Мирослава Гордієнко, «мені треба на щось жити». Загалом, у нашій громаді досить багато людей пішли на співпрацю з окупантами. Можливо, через це вони не так сильно тероризували місцевих жителів, як в інших містах області. Хоча деяких людей теж викрадали, били, деяким погрожували», – сказали жителі Новотроїцької громади.

В тих селах, де старости не захотіли співпрацювати з загарбниками вже призначені гауляйтери. Приміром, у Чкаловому, Воскресенському, Двійному і Ковильному нею стала місцева фермерка Матрос Лариса Дмитрівна. Разом із нею до окупаційної сільської адміністрації пішли працювати фермер Володимир Жиронкін, мешканка Ковильного Олександра Погосян і Анастасія Тимошенко (Кравченко). Остання до повномасштабного вторгнення займалась обліком військовозобов’язаних у колишній Чкалівській сільській раді.

Добровільно погодилась працювати за так званими «російськими навчальними програмами» директорка Чкалівського ліцею Дорогань Світлана Богданівна і вчителька російської мови Губарик Тетяна Миколаївна

«Незадовго до «референдуму» місцеві колаборанти провели «перепис» населення і примушували до співпраці вчителів та підприємців. Загалом біля 80% фермерів громади погодились «переоформити» свій бізнес за вимогами окупантів. Самі військові у нас розмістилися в Ковильному і Подовому, на елеваторах Чкалового і Софіївки. А серед підприємців однією з перших колаборанток стала Тетяна Майлунець з Чкалового. Вона одразу наказала своїм підлеглим приймати рублі і схиляє інших підприємців переоформлюватися в Росії, щоб окупанти не «віджали» їхній бізнес», – розповіли жителі Новотроїцької громади.

Як повідомляв ЦЖР, 4 серпня голова окупаційної адміністрації Херсонщини Володимир Сальдо представив гауляйтера неіснуючого Нижньосірогозького району. Ним став голова Новотроїцької селищної територіальної громади Збаровський Петро Миколайович, 23 травня 1964 року народження.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter