Юсуф Куркчі: Відсутність антивоєнних акцій в окупованому Криму – наслідок репресивної політики Росії

Впродовж 8 років окупації Росія жорстко придушує будь-який публічний спротив у Криму, в тому числі війні проти України та незаконній мобілізації. Саме тому на півострові немає антивоєнних акцій.

Мобілізація мешканців окупованої Феодосії на війну з Україною. 23.09.2022 Фото: RFE/RL

Про це повідомив один з координаторів Координаційного центру Меджлісу з гуманітарних питань Юсуф Куркчі в інтерв’ю програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар. 

«На сьогоднішній день там відсутня сила, яка могла б стати локомотивом організації цих протестів. Для цього в Криму проводилась цілеспрямована робота. Щоби показати: будь-який спротив буде закінчуватися дуже великими строками (позбавлення волі – ред.)», — сказав Юсуф Куркчі.

Він назвав це результатом «системної роботи окупаційної влади, яку вона проводить в Криму вже більше 8 років».

За даними постійної представниці президента України в АРК та місті Севастополь Таміли Ташевої, в окупованому Криму вже 144 кримчан притягнули до відповідальності за статтею про «дискредитацію російської армії». Під статтю підпадає будь-що — від української пісні на весіллі, до допису в соцмережах, що війна є «війною, а не СВО (спеціальною військовою операцією – ред.)».

За інформацією Кримської правозахисної групи, станом на 26 липня 2022 року щонайменше 127 громадян України в Криму перебувають у місцях позбавлення волі у рамках політично мотивованого та/або релігійного кримінального переслідування.

Меджліс кримськотатарського народу створив Координаційний центр з гуманітарних питань, який допомагає кримським татарам і українцям виїхати з півострова. При виникненні проблем в’їзду та перебування в інших країнах звертайтеся до Координаційного центру за телефонами +380508518294 (WhatsApp, Telegram), +380635767740  (WhatsApp, Telegram).

Друковану версію інтерв’ю Юсуфа Куркчі читайте за посиланням.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine