Путін відправив «ядерний» військовий потяг на фронт до України — The Times

Президент Росії Володимир Путін направив із центральних областей до кордонів України ешелон спеціалізованої військової техніки. За інформацією військових експертів, техніка належить 12-му Головному управлінню Міністерства оборони Росії, яке відповідає за контроль та експлуатацію ядерного арсеналу РФ, повідомляє британське видання The Times.

Росія може влаштувати показовий підрив ядерної зброї на кордонах України чи Чорному морі, пише видання.

Інформація про рух залізничного складу з’явилася 2 жовтня на проросійському Telegram-каналі Rybar. Аналізуючи опубліковане відео, військовий експерт Конрад Музика зазначив, що військове обладнання, що перевозиться, відноситься 12-му відділу Міноборони РФ, яке відповідає за ядерні боєприпаси, їх зберігання, обслуговування, транспортування та видачу підрозділам. На його думку, це демонстративний крок Путіна, який показує Заходу його рішучість у контексті недавніх заяв про захист територій РФ будь-яким доступним способом.

«Це може бути сигналом Заходу про те, що Москва йде на загострення», — вважає Музика.

Проте експерт водночас зазначає, що переміщення важкої військової техніки, яка належить ядерним підрозділам, не обов’язково означає, що Росія готується до розміщення ядерної зброї в Україні. Він додав, що Міноборони РФ зазвичай восени проводить масштабні навчання військ стратегічного призначення. У цьому випадку вважається, що ешелон прямує до місця проведення навчання з ядерного стримування «Гром», яке востаннє проводилося у жовтні 2019 року.

Оглядачі пишуть, що ці маневри можуть свідчити про все запекліше бажання Путіна піти на ескалацію війни після низки ганебних поразок на полі Харківської та Херсонської ділянок фронту. Також переміщення спеціальної техніки може бути якоюсь відповіддю на анонсовані Білим домом поставки установок HIMARS для української армії, які становлять суттєву проблему для Збройних сил РФ.

Як повідомлялося, 21 вересня через брак особового складу російської армії для війни проти України президент РФ Володимир Путін підписав указ про часткову мобілізацію в Росії. Російський міністр оборони Сергій Шойгу повідомив, що в рамках часткової мобілізації призовуть 300 тисяч резервістів. За його словами, набір не буде здійснено у рамках разової акції. Мобілізація торкнеться 1,1% загального мобілізаційного ресурсу. У «сьомому пункті» указу Путіна про мобілізацію йдеться про те, що Міноборони РФ дозволяє призвати на військову службу не 300 тисяч резервістів, а 1 млн.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine