Зеленський визнав нікчемними укази Путіна про «визнання незалежності» окупованих територій України

Президент України Володимир Зеленський визнав нікчемними укази президента російської федерації щодо визнання «незалежними» АРК, так званих «ЛНР» та «ДНР», Запорізької і Херсонської областей, а також інших рішень на виконання цих указів.

Відповідний указ №687/2022 від 4 жовтня опублікований на сайті глави держави.

«Визнати нікчемними, тобто такими, що не породжують жодних юридичних наслідків, укази президента російської федерації від 17 березня 2014 року № 147, від 21 лютого 2022 року № 71, від 21 лютого 2022 року № 72, від 29 вересня 2022 року № 685, від 29 вересня 2022 року № 686, а також будь-які інші рішення, акти та договори, прийняті, видані та укладені на підставі та/або у зв’язку з реалізацією зазначених указів президента російської федерації», – ідеться в документі.

В указі наголошується, що територія України є цілісною і недоторканною в межах її міжнародно визнаного державного кордону, суверенітет України поширюється на всю її територію.

Також в документі підтверджується невіддільне суверенне право України на відновлення і збереження її територіальної цілісності в межах міжнародно визнаного державного кордону.

Крім того, зазначається, що рішення ухвалено, «дотримуючись загальновизнаних принципів та норм міжнародного права, зокрема імперативних норм загального міжнародного права, а також чинних міжнародних договорів України, у тому числі, Договору між Україною і російською федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, який не може бути припинений навіть внаслідок докорінної зміни обставин відповідно до статті 62 Віденської конвенції про право міжнародних договорів 1969 року».

Указом Володимира Путіна від 17 березня 2014 року №147 Крим проголошувався «незалежною державою» з особливим статусом Севастополя у ній; указами №71 та №72 від 21 лютого 2022 року «визнано незалежними» так звані «Л/ДНР», а указами № 685 та № 686 від 29 вересня 2022 року – «незалежність» Херсонської та Запорізької областей України.

Як повідомлялось, 30 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про «приєднання до РФ» захоплених українських Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine