ЗСУ збільшили площу звільнених територій на Херсонщині до 500 кв. км – Гуменюк

Збройні сили України збільшили площу звільнених територій на Херсонщині до 500 квадратних кілометрів. У звільнених населених пунктах правоохоронці збирають доказову базу про безчинства російських окупантів.

Наталія Гуменюк, керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь» Фото: Media Center Ukraine - Ukrinform

Про це повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

«Контрнаступ просувається, і наше поглиблення в різних напрямках триває. Звільнені території зросли від 400 до 500 квадратних кілометрів, і ще триває цей процес», – сказала Гуменюк.

Вона зазначила, що на Херсонщині звільнено 29 населених пунктів.

«Уже розпочинається робота, яка називається повсякденним, як то кажуть, святом, але дуже багато роботи. Починають збирати інформацію про обставини, в яких люди проживали всі ці окупаційні дні та ночі, й починають збирати доказову базу для поповнення тієї самої «товстої справи» для трибуналу, бо справді безчинства окупантів і на херсонських територіях також зафіксовано та буде передано до відповідних міжнародних правових інстанцій», – розповіла Гуменюк.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine