Віктор Соколов отримав штандарт командувача Чорноморського флоту РФ

Новини
Віктор Соколов (ліворуч) зі штандартом командувача Чорноморського флоту РФ, Фото: пресслужба ЧФ РФ

В окупованому Севастополі 7 жовтня відбулася церемонія передачі штандарту командувача Чорноморським флотом РФ призначеному на цю посаду віце-адміралу Віктору Соколову. Він замінив на цій посаді попереднього командувача Ігоря Осипова, звільненого в серпні після вибухів на аеродромі «Саки» біля Новофедорівки, внаслідок яких морська авіація ЧФ РФ втратила половину бойових літаків.

Про це повідомляє російське державне агентство ТАСС із посиланням на прес-службу ЧФ Росії.

«Сьогодні у штабі Чорноморського флоту під керівництвом головнокомандувача Військово-морського флоту адмірала Миколи Євменова відбулася урочиста церемонія передачі штандарта командувача Чорноморського флоту призначеному на цю посаду віце-адміралу Віктору Соколову», – йдеться у повідомленні.

При цьому у прес-службі вказали, що офіційне призначення Соколова командувачем ЧФ РФ відбулося у вересні.

Як повідомлялось, у серпні міністр оборони Росії призначив тимчасово виконувачем обов’язків командувача Чорноморським флотом РФ віце-адмірала Віктора Соколова. З 2020 року  він очолював Військово-морську академію імені адмірала Кузнєцова. Після закінчення військового училища у 1985 році служив на різних флотах, у 2013-2020 роках обіймав посаду заступника командувача Північного флоту РФ.

З 3 травня 2019 року до серпня 2022 року часу командувачем Чорноморського флоту РФ був віце-адмірал Ігор Осипов. 11 серпня російські Telegram-канали повідомили, що Осипова знято на посаді командувача після вибухів на військовому аеродромі «Саки» біля Новофедорівки.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter