Пошкоджені прольоти автомобільної частини Керченського мосту демонтують до кінця грудня – Хуснуллін

Новини
Зруйнований вибухом Керченський міст, 08.10.2022 Фото: AFP

Два зруйновані вибухом і два пошкоджені прольоти автомобільної частини Керченського мосту будуть демонтовані до кінця грудня. По лівій автомобільній смузі мосту, яка вціліла після вибуху 8 жовтня, вже можуть проїжджати вантажні автомобілі вагою до 40 тонн.

Про це 18 жовтня на засіданні Держдуми РФ повідомив російський віце-прем’єр Марат Хуснуллін, який в уряді Росії курує окупований Крим, передають російські ЗМІ.

«До кінця грудня плануємо повністю демонтувати два існуючі прольоти, які підірвані, два прольоти, які пошкоджені, теж демонтуємо», – сказав Хуснуллін.

За його словами, три металургійні заводи виробляють необхідні для відновлення мосту металоконструкції, і перші з них уже прямують до місця проведення робіт.

Хуснуллін зазначив, що головною перешкодою для робіт можуть стати шторми, звичайні для цієї пори року в Керченській протоці. «Зараз починається час штормів. Періодично шторми заважають. З кількох днів три дні не могли працювати через шторми, але ми не зупиняли роботи ні на один день», – зазначив він.

Російський віце-прем’єр додав, що Керченським мостом вже може здійснюватися проїзд вантажних автомобілів вагою до 40 тонн. «Ми за п’ять діб укріпили її (ліву автомобільну смугу – ред.), запустили у двосмуговому виконанні, вже не реверсивно, і сьогодні можуть вантажні машини до 40 тонн проїжджати», – стверджує Хуснуллін.

Як повідомлялось, зранку 8 жовтня стався вибух та пожежа на Керченському мосту, який сполучає окупований Крим з Кранодарським краєм РФ. Окупанти поскаржились на «українських вандалів», яки «пошкодили» Керченський міст. Рух Керченським мостом був повністю зупинений

Британська розвідка вважає, що вибух на Керченському мосту, матиме значний вплив на здатність РФ підтримувати свої сили на півдні України.

Президент РФ Володимир Путін і Слідком Росії обвинуватили спецслужби України у нібито підриві Керченського мосту.

Окупанти запустили рух вантажних і пасажирських поїздів Керченським мостом, хоча після вибуху і пожежі на залізничній частині мосту необхідно замінити два прольоти.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter