Окупанти засудили до 8,5 років колонії кримського татарина за нібито участь у неіснуючому батальйоні

Жителя Новоолексіївки Херсонської області кримського татарина Рустема Гугуріка засудили до 8 з половиною років колонії суворого режиму за участь у «Батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Вирок за частиною 2 статті 208 КК РФ («участь у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом») винесла «суддя» «Київського райсуду» Сімферополя Ольга Кузнєцова, повідомляє Кримська правозахисна група.

Повідомляється, що Рустем Гугурік вину не визнає.

Жителя Новоолексіївки Херсонської області Рустема Гугуріка затримали 27 березня на Чонгарі під час спроби в’їзду до Криму. Його звинуватили у скоєнні злочину за ч.2 ст. 208 КК РФ – нібито за участь у батальйоні ім. Номана Челебіджіхана. Як писали Граті, у мирний час багатодітний кримський татарин підробляв таксистом – возив людей до Чонгара і назад. Цього разу через російське вторгнення він спробував відвезти родину до родичів — до Бахчисараю, але так і не доїхав.

У 2016 році Рустем та його брат Бекір Гугурік отримали повідомлення про заборону в’їзду до Криму до 2021 року.

Нагадаємо, 27 березня ФСБ затримала на адмінмежі з Херсонською областю 51-річного таксиста із смт Новоолексіївка Рустема Гугуріка, який також їхав із сім’єю до Криму.

Збройного формування «Батальйон імені Номана Челебіджихана» не існує, він не був сформований, натомість учасники Громадянської блокади у лютому 2016 року зареєстрували громадське формування з охорони громадського порядку та державного кордону «Аскер», яке офіційно співпрацювало з прикордонниками на адмінмежі з окупованим Кримом.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine