В Чорноморівці на Херсонщині окупанти призначили гауляйтеркою села працівницю з благоустрою Зозулю і розграбували навчальні заклади

Новини
Олена Зозуля, колаборантка, гаулятерка с.Чорноморівка Каховської ОТГ, Фото з соцмереж

У російських окупантів дійшли руки до останнього не «охопленого» ними села Каховської територіальної громади на Херсонщині. 20 жовтня вони призначили гауляйтеркою Чорноморівки сезонну працівницю з благоустрою Зозулю Олену Миколаївну, 24 січня 1980 року народження. Одразу після цього загарбники розграбували приміщення місцевого старостату, клубу, дитячого садка та гімназії.

Центру журналістських розслідувань про це повідомили мешканці Чорноморівки.

За їхніми словами, вперше в якості гауляйтерки Олену Зозулю в селі бачили 20 жовтня. Потім вона з’явилася тут 24 жовтня і особисто «керувала» розграбуванням місцевих установ. З навчальних закладів, клубу та адмінбудівлі старостату в невідомому напрямку вивезли всі комп’ютери та більш-менш цінне обладнання.

ЦЖР вдалося з’ясувати, що Олена Зозуля останнім часом з квітня по жовтень працювала сезонною працівницею КП «Комунальне транспортне підприємство» Каховської міськради і проживала в Чорноморівці. Вона займалась благоустроєм і прибиранням цього села. Себе вона називає Альоною.

«Разом із Зозулею бачили гауляйтера сусіднього села Роздольне Василя Забару. Він давав їй якісь вказівки і допомагав грабувати гімназію і дитсадок. Також вони разом розселяють зараз російських військових в житлові будинки мешканців Роздольного і Чорноморівки, а також допомагають їм з організацією земляних робіт за селом – між Чорноморівкою і Семенівкою окупанти зараз риють якісь величезні траншеї. Там цілодобово працюють три екскаватори, вже завезені бетонні плити і соснові колоди. Орки кажуть, що вони нібито будуть проводити там якісь навчання, але ми в ці казки не віримо», – розповіла мешканка Чорноморівки.

За словами людей, місцеві гауляйтери їх попередили, що в Роздольному і Чорноморівці мають заселити більше 800 російських військових.

Як повідомляв ЦЖР, 2 серпня російські загарбники «відсторонили» від займаної посади старосту Роздольного Каховської громади Тетяну Жужу і оголосили, що створюють тут «сельский совет». Його «председателем» вони назначили місцевого пенсіонера, колишнього члена Комуністичної партії Забару Василя Павловича, 1948 року народження. До фейкового «сельсовета» пішла працювати і його рідна сестра Велігошина Лідія Павлівна.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter