Головну базу Чорноморського флоту РФ атакували надводні дрони – Мілітарний

Новини
Севастополь

Севастопольську бухту в окупованому Криму, яка є головною базою Чорноморського флоту Росії, атакували надводні дрони та безпілотні літальні апарати, пише Мілітарний. Як пише LIGA.net з посиланням на джерела у правоохоронних органах, за нічною атакою на базу ЧФ РФ можуть стояти спецслужби України. Джерела також надали ексклюзивне відео нічної атаки на військові об’єкти РФ, включно з військовими кораблями.

Рано вранці 29 жовтня мешканці окупованого Росією міста Севастополь прокинулися від звуків вибухів та стрілянини, які чуло усе місто. Ці звуки доносилися зі сторони бухти.

Спочатку так званий “губернатор” окупованого росіянами Севастополя Михайло Развозжаєв, повідомив, що кораблі Чорноморського флоту РФ відбивають атаку БПЛА в акваторії Севастопольської бухти.

І що в місті жодних об’єктів нібито не уражено. Також він закликав містян зберігати спокій.

Через ці події тимчасово перекрили рейд у Севастополі, там не ходять пороми та катери, рух між районами тимчасово окупованого міста можливий лише автобусами. Згодом у соцмережах та пабліках почали з’являтися відео, які свідчать, що військові об’єкти росіян були атаковані не лише безпілотними літальними апаратами.

На кількох відео чітко видно, що головну базу Чорноморського флоту РФ атакували і надводні дрони.

На одному з опублікованих роликів вибухає надводний безпілотник. Це стається на підході до Севастопольської бухти. Його, ймовірно, атакував російський гелікоптер.

За даними Мілітарного, у відкритому доступі опубліковано відео з камер морських безпілотників, які атакували кораблі Чорноморського флоту Росії. На кадрах можна помітити атаку на фрегат проєкту 11356Р «Адмирал Макаров», який є фактичним флагманом флоту після потоплення ракетного крейсера «Москва». Офіційно українські служби не підтвердили свою участь в організації операції.

Тип надводних безпілотників, які використовуються для атаки флот Росії в Севастополі, був таким самим, як і попередній, виявлений у вересні. Цим ударним морським безпілотникам вдалося пошкодити фрегат «Адмирал Макаров» та тральщик «Иван Голубец».

  • У Міноборони РФ заявили про «незначне пошкодження» тральщика «Іван Голубець» після ранкової «атаки дронів» в окупованому Севастополі, у якій осійські пропагандисти звінуватили Україну. У ЗСУ вибухи не коментують.