На Херсонщині продовжують мілітаризацію дітей: керувати «Юнармією» прислали росіянина

Новини

В окупованій частині Херсонській області росіяни створили регіональне відділення свого військово-патріотичного руху «Юнармія». Світлини з установчої конференції оприлюднили в «адміністрації» окупантів.

Відкриття регіонального відділення присвятили до «дня народного єдінства» РФ та провели у захопленому Генічеську. До південного міста Херсонщини, значно віддаленого від обласного центра, приїхали делегати «Юнармії» з Росії і так званої «ДНР».

Начальником херсонського регіонального штабу «Юнармії» призначили росіянина Серафіма Іванова.

Иванов Серафим

Серафім Іванов 

Серафім Іванов – член молодіжки Санкт-Петербурзького міського відділення Всеросійської організації «Боевое братство» – загальноросійської некомерційної організації ветеранів локальних воєн та військових конфліктів.

Він називає себе співзасновником всеросійського молодіжного руху «Волонтерская рота», що був створений цією організацією.

У конференції в Генічеську взяв участь також перший заступник начальника головного штабу «Юнармії» Віктор Кауров, який нещодавно оголосив про рішення створити відділення у «нових регіонах Л/ДНР, Запорізькій та Херсонській областях».

Серафім Іванов і Віктор Кауров

Серафім Іванов і Віктор Кауров

Таким чином, РФ у порушення законів та звичаї війни здійснює пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільного вступу в армію цивільного населення, що заборонено Женевською конвенцією 1949 року про захист цивільного населення під час війни, Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Нагадаємо, що «Юнармію» створили у 2016 році з ініціативи Міністра оборони Росії Сергія Шойгу. Крім навичок командної взаємодії, там готують до служби у Збройних силах РФ.
Раніше українські правозахисники зазначали, що мілітаризація свідомості дітей на окупованих територіях Росії напряму пов’язана з темою незаконного призову до лав Збройних Сил РФ.

  • За даними Кримської правозахисної групи, за всі роки окупації до лав ЗС РФ призвали щонайменше 18 000 жителів Криму віком від 18 років і старше. За цей період за ухиляння від служби в ЗС РФ набули чинності як мінімум 83 вироки.
  • Як повідомлялось, загони «Юнармії», які знаходяться в окупованому Криму, потрапили під загальну мобілізацію.
  • На територіях окремих районів Луганської та Донецької областей через невиконання планів щодо мобілізації чоловічого населення на війну з Україною російські окупанти мобілізували неповнолітніх учасників так званих патріотичних клубів, які активно проводили мілітаризацію дітей в ОРДЛО, починаючи з 2017 року. При цьому серед мобілізованої молоді вже є загиблі.