З лівобережжя Херсонщини окупанти вивезли до Росії понад 400 підопічних двох геріатричних пансіонатів

З розташованих на лівобережжі Херсонщини геріатричних пансіонатів Голої Пристані і Каховки російські загарбники вивезли понад 400 підопічних, а також співробітників закладів. Всіх їх відправили до Ростовської та Воронезької областей РФ.

Каховський геріатричний пансіонат Фото: facebook.com/khoda.gov.ua

Про це повідомляють місцеві жителі та терористичні російські телеграм-канали, передає Центр журналістських розслідувань.

Всіх підопічних Каховського геріатричного пансіонату окупанти вивезли 5 листопада. Мешканці міста бачили величезну колонну зі швидких, легкових автівок і автобусів, якими їх забирали. Станом на 15:00 цього ж дня в закладі було вже порожньо.

Як повідомили в своїх телеграм-каналах самі окупанти, загалом в останні дні вони примусово вивезли більше 400 пацієнтів двох геріатричних пансіонатів – з Каховки та Голої Пристані Скадовського району. Їх разом зі співробітниками закладів спочатку перевезли до окупованого Криму, а звідти депортували до Ростовської і Воронезької областей РФ.

4 листопада, як повідомляв ЦЖР, загарбники примусово вивезли 98 підопічних розташованого на лівобережній частині Новокаховської громади Дніпрянського психоневрологічного будинку-інтернату. Про їхнє вивезення ані підопічних цього закладу, ані їхніх рідних ніхто не попереджав.

10 червня в Каховському геріатричному пансіонаті окупанти «відсторонили» його законного директора і «призначили» замість нього голову каховського обслуговуючого кооперативу «Перемога» Ларису Колосову. Після цього фейкова «директорка» намагалась отримати доступ до українських бюджетних коштів, переслідувала співробітників закладу і допомагала загарбникам грабувати його підопічних.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine