Мінекономіки пропонує передати активи російського олігарха Евтушенкова до Фонду держмайна

Мінекономіки звернулося до Кабміну України з пропозицією визначити Фонд державного майна для управління конфіскованими активами російського олігарха Володимира Євтушенкова.

Президент РФ Володимир Путін та олігарх Володимир Євтушенков Фото: РИА Новости

Про це ідеться у листі Мінекономіки на Кабмін, який має у розпорядженні група аналітиків Trap Aggressor, повідомляє експертна організація StateWatch.

Мова іде про 17 позицій об’єктів нерухомості та корпоративні права у статутних капіталах ТОВ «Смарт Діджитал Солюшнс», ТОВ «ІТМ-Україна», АТ «Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування», ТОВ «ЗТЗ-Сервіс» та ТОВ «Електрозавод-Віт».

«Пропонуємо підтримати та доручити Мінекономіки разом з Мін’юстом, Мінфіном та Фондом державного майна підготувати відповідний проект акта Уряду», – зазначається у листі.

Minekonomiky-1

 

У вересні Вищий антикорупційний суд вперше конфіскував статки російського олігарха Володимира Євтушенкова, який є бенефіціаром компанії АФК «Система». Остання володіє концерном «РТІ Системи», що входить до найбільших оборонних компаній світу, розробляючи для російського озброєння системи управління та зв’язку, радіотехнічне обладнання.

«Станом на початок листопада це єдине рішення суду про конфіскацію російських активів на території України, яке було прийнято після накладених санкцій. Вже зараз Мінʼюст повинен подавати аналогічні позови про стягнення на інших російських олігархів Михайла Фрідмана, Олега Дерипаски, Аркадія Ротенберга та інших», – наголошують у Trap Aggressor.

Як повідомлялось, 19 жовтня президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення санкцій проти близько 4000 громадян РФ та росіських компаній.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine