В Україну вже прибули ЗРК NASAMS та Aspide – Резніков

Новини
Пуск зенітної керованої ракети Raytheon AMRAAM з пускової установки NASAMS Фото: world-defense.com

В Україну вже прибули надані союзниками зенітно-ракетні комплекси NASAMS і Aspide.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у Twitter.

«Дивіться, хто приїхав! ЗРК NASAMS і Aspide прибули в Україну! Ця зброя суттєво посилить українську армію та зробить наше небо безпечнішим. Ми будемо продовжувати збивати ворожі цілі, які нас атакують», – написав Резніков.

Він подякував за допомогу партнерам України: Норвегії, Іспанії та США.

Як повідомлялось, 26 серпня Міноборони США уклало контракт із компанією Raytheon на закупівлю зенітних ракетних комплексів NASAMS середньої дальності для України на суму 182,3 млн доларів. Ці кошти закладено у пакет військової допомоги США для України.

16 вересня у Пентагоні повідомили, що США відправлять дві батареї ЗРК NASAMS для посилення протиповітряної оборони України протягом наступних двох місяців.

NASAMS – це удосконалена норвезька система ППО, яку виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. До комплексу входять пускові установки, радіолокаційні станції Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg. Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів з ракетами класу «земля-повітря» середньої та великої дальності. Дальність стрільби зенітної системи в конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність по висоті – до 14-15 км.

2 листопада очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що Іспанія передає Україні новий пакет військової допомоги, який включає батарею зенітно-ракетного комплексу Aspide, системи ППО Hawk, протитанкові ракетні комплекси, гармати і снаряди до них.

ЗРК Skyguard Aspide Фото: wikipedia

ЗРК Spada Aspide також відомий під назвою Skyguard Aspide. Це спільна італійсько-швейцарська розробка. Комплекс сконструювали у процесі модифікації ракети Aspide для її використання на сухопутних платформах. Ракетний комплекс базується на американській RIM-7E Sea Sparrow. Ракета має напівактивний радар. Радіус дії – 35 км. Висота ураження цілей – 8000 м. Швидкість польоту – 1324 м/с. Вага бойової частини – 30 кг.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter