У Великій Лепетисі на лівобережній Херсонщині залишились майже самі пенсіонери, більшість колаборантів повтікали

Новини
Велика Лепетиха

З Великої Лепетихи Каховського району, що на лівобережжі Херсонщини, виїхала майже вся молодь, переважна більшість підприємців і фермерів. З селища також втекли майже всі колаборанти, прибічники «руського миру». Залишились тут майже самі пенсіонери, ще сюди понаїхало безліч російських військових. Залишається на своєму місці й гауляйтер фейкового «Великолепетиського району», колаборант Вадим Сайдулаєв.

Центру журналістських розслідувань про це повідомили мешканці Великої Лепетихи.

За їхніми словами, за останній місяць до селища приїхала величезна кількість російських загарбників. Вони заселились в адмінбудівлі місцевого лісництва, зайняли велику кількість житлових будинків по вул. Хмельницького. З облаштованих позицій вздовж узбережжя Каховського водосховища окупанти обстрілюють мирні села на протилежному березі. 

«У нас зараз постійно лунає канонада. Навіть не зрозуміло, хто і в який бік стріляє – просто якийсь хаос. Люди дуже налякані. Але перелякалися й місцеві колаборанти, більшість з яких повтікали до Криму або до Росії», – сказали мешканці Великої Лепетихи.

Брехнею виявились обіцянки окупантів «відновити» роботу захоплених ними місцевих шкіл. А працювати на загарбників серед освітян майже ніхто не захотів. Найбільш помітними колаборантами з-поміж них виявились ексдиректорка Великолепетиського ліцею Карпачова Ганна Григорівна, 29 квітня 1957 р. н. та директорка цього ж закладу Недбайло Світлана Михайлівна.

Ганна Карпачова і Світлана Недбайло, колаборантки

Ганна Карпачова очолила «відділ освіти» в окупаційній адміністрації, самовільно зайняла чужі робочі кабінети в селищній раді. Саме вона вмовила свою колегу і подругу Світлану Недбайло перевести ліцей на російські «навчальні програми». Але ані охочих працювати в сумнівній «російській школі», ані охочих там навчатися горе-колаборантки так і не знайшли.

«І Недбайло, і Карпачова – жінки пенсійного віку. Обурені їхньою зрадою місцеві жителі вирішили їх налякати і поставили під ворота їхніх будинків траурні вінки і стакани з самогонкою – їх ставлять на могилах під час поминальних днів. Недбайло страшно перелякалась після того як побачила траурний вінок і відмовилась від «посади» «директора» у окупантів. А Карпачова продовжувала «керувати», але «керувала» вона невідомо чим», – розповіли мешканці селища.

Залишається у Великій Лепетисі й гауляйтер неіснуючого «району» Вадим Сайдулаєв. Як повідомляв ЦЖР, на цій «посаді» його представили 15 серпня. Сайдулаєв є депутатом Каховської районної ради від президентської партії «Слуга народу», заступником голови Великолепетиської селищної територіальної громади.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter