Гліб Канєвський: Нинішня АРМА не здатна ефективно керувати конфіскованими російськими активами

Новини
Гліб Канєвський, аналітик громадської організації StateWatch Фото: investigator.org.ua

Влада має перезапустити роботу Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). В нинішньому стані воно не зможе ефективно управляти конфіскованими в Україні російськими активами.

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив аналітик StateWatch Гліб Канєвський.

Недієздатність АРМА продемонстрував кейс із АТ «Мотор Січ». Ще у 2021 році корпоративні права корпорації були арештовані і передані АРМА. Однак після затримання президента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва СБУ 22 жовтня 2022 року виявилося, що він продовжував керував нібито арештованою «Мотор Січчю».

«З березня 2021 року АРМА палець об палець не вдарила, щоб взяти під операційний контроль «Мотор Січ», передати його управління незалежному управителю», — заявив Гліб Канєвський.

На його думку, для ефективного управління конфіскованими російськими активами влада має терміново провести незалежний і прозорий конкурс з обрання голови АРМА. Адже три роки тут немає постійного очільника — тільки тимчасово виконуючі обов’язків.

Другим кроком має стати аудит АРМА. Для цього президент, уряд і парламент мають сформувати спеціальну комісію. Третє — забезпечити прозорість активів, що вже передані АРМА. «Основне, на чому ми наполягаємо, — АРМА має нарешті відкрити інформацію, які російські активи вона має в управлінні, скільки на цих активах заробляє для бюджету і хто управляє цими активами?», — заявив експерт.

Як повідомляв ЦЖР, 22 жовтня у Запоріжжі співробітники СБУ затримали президента АТ «Мотор Січ» Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яких підозрюють у колабораційній діяльності і пособництві Росії. 

За інформацією журналістів програми «Схеми», з 2000 року Богуслаєв має російське громадянство.

Читайте повну версію інтерв’ю Гліб Каневський: Україна має показати світові власний приклад конфіскації та реалізації російського майна

Нагадаємо:

  • У березні 2021 року РНБО України ухвалила рішення про повернення заводу «Мотор Січ» у державну власність. На такий крок держава зважилася після того, як Богуслаєв продав понад 50% акцій підприємства, які йому належали, китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.
  • 4 серпня 2020 року група DCH українського олігарха Олександра Ярославського заявила, що спільно з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited, розвиватимуть авіапідприємство «Мотор Січ» і українське авіабудування.
  • 20 листопада АМКУ відхилив заявку DCH Олександра Ярославського і його китайських партнерів Skyrizon про покупку контрольного пакету акцій ПАТ «Мотор Січ».
  • Пов’язаний із китайською армією холдинг цікавили технології створення турбореактивних двигунів для літаків і крилатих ракет для китайської авіаційної промисловості. Проти передачі цих технологій Китаю виступали США.