В Україні заочно судитимуть командира 5 роти «самооборони Криму»

Прокуратура АР Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно командира 5 роти незаконного збройного формування «Самооборони Криму», що діяла на півострові. За інформацією Центру журналістських розслідувань, йдеться про Андрія Ляутіна.

Як повідомляє прокуратура, Ляутін сприяв окупації півострова та координував дії незаконного збройного формування.

«Встановлено, що чоловік був призначений командиром незаконного формування у лютому 2014 року. Він та його підлеглі брали участь у захопленні об’єктів критичної інфраструктури півострова, забезпечували функціонування незаконно створених блок-постів, патрулювали вулиці та проводили безпідставні обшуки громадян України. Під його керівництвом «Самооборона Криму» також забезпечувала проведення незаконного «референдуму», здійснюючи спостереження та патрулювання на «дільницях», – йдеться в повідомленні.

В прокуратурі додали, що пізніше він отримав від окупантів псевдонагороди «За повернення Криму» та «За захист Криму».

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 4 ст. 260 (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність та недоторканість України).

Раніше прокуратура АРК та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України, керівника 4 роти незаконного збройного формування «Самооборона Криму», який обвинувачується у вчиненні ряду тяжких злочинів під час окупації півострова рф у 2014 році – Армена Мартояна (Самвела).

  • Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру учаснику «Самооборони Криму» в незаконному позбавленні волі або викраденні Ігорю Бєзлєру (кличка «Біс»). За даними прокуратури, протягом березня 2014 він без законних повноважень в Сімферополі затримував громадян України, після чого тривалий час незаконно утримував їх в невідомому місці.
  • У 2020 році прокуратура АРК і Севастополя спільно з Нацполіціей АРК повідомили про підозру 40 учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які в 2014 році привели до окупації півострова Крим. Всього ідентифікували понад 1300 учасників «самооборони Криму».
  • Центр журналістських розслідувань продовжує встановлювати особи бійців незаконних збройних формувань та факти їхньої участі в окупації Криму. Детальніше читайте в розслідуваннях Центру журналістських розслідувань Шуцмани Путіна.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine