Бізнес російського олігарха Гуцерієва під Києвом переписали на українську композиторку, щоб уникнути арештів – StateWatch

Новини
Російський олігарх Міхаіл Гуцерієв, Колаж: Trap Aggressor

Печерський райсуд Києва менше ніж за місяць скасував арешт логістичного бізнесу підсанкційного російського олігарха Міхаіла Гуцерієва. Виявилося, що за кілька років до арешту майно було переписане на українську композиторку, яка проживає в Москві. Мова іде про одні із найбільших складів в Україні компанії «МЛП-Чайка» під Києвом, які входить до структури російських підприємств «Міжнародне логістичне партнерство». «МЛП» в свою чергу входить до бізнес-групи «Сафмар», що належить Гуцерієву.

Про це повідомляють розслідувачі проекту Trap Aggressor, пише експертна організація StateWatch.

Журналісти виявили, що російський бізнес на території України працює до цього часу і ймовірно фінансує російський військово-промисловий комплекс. До 2018 року власником компанії «МЛП-Чайка» був особисто олігарх Міхаіл Гуцерієв. Пізніше український бізнес був переписаний на кіпрську офшорку «Марсфілд Лімітед», кінцевим бенефіціаром якої зазначена українка Кущ Вікторія Віталіївна.

25 серпня 2022 року в рамках кримінального провадження Печерський районний суд наклав арешт на 80 тисяч квадратних метрів логістичних приміщень поблизу Києва, які належать підприємству «МЛП-Чайка».

Склади компанії «МЛП-Чайка» під Києвом Фото: Trap Aggressor

У своєму клопотанні прокурор зазначив, що ці компанії фактично до сьогодні підконтрольні громадянину РФ Міхаілу Гуцерієву, який через постійну підтримку влади РФ, у тому числі, оборонного та силового блоку нагороджений низкою державних нагород і відзнак Російської Федерації, серед яких медаль «За отличие в специальных операциях» ФСБ Росії та декілька одиниць нагородної зброї.

Але 15 вересня за клопотанням адвоката «МЛП-Чайка», в тому ж Печерському суді арешт скасували. У цьому клопотанні захисник стверджував, що власницею компанії є громадянка України Вікторія Кущ, яка має численні подяки від ЗСУ, ТРО та Нацполіції, а кошти від діяльності підприємства використовуються для непорушності конституційного ладу, державної влади та меж території України. Арешт накладено необгрунтовано, а розгляд клопотання про арешт відбувся без виклику власника до суду. І такі аргументи адвоката стали достатньою підставою, щоб суддя задовольнив його прохання.

За даними розслідувачів Trap Aggressor, бенефіціарка «МЛП-Чайка» Кущ Вікторія Віталіївна більше відома як Вікторія Кохана. З 2014 року постійно перебуває на території Росії, пише музику для російських музичних виконавців – Філіпа Кіркорова, Ніколая Баскова, Таісії Повалій та інших, бере участь у концертах в російському державному Кремлівському палаці і співпрацює безпосередньо з олігархом Гуцерієвим.

Міхаіл Гуцерієв, Вікторія Кохана, Ігор Крутой, Фото з рунета

Рішення про скасування арешту виніс суддя Печерського суду – Олексій Соколов, який в минулому неодноразово був помічений в одіозних справах. У травні 2019 року Громадська рада доброчесності визнала Соколова таким, що не відповідає посаді. Суддя міг бути звільнений, але Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила його оцінювання на паузу.

Зокрема, Соколов допускав вочевидь недбале оформлення документів і порушував строки надсилання судових рішень до реєстру, а ще виносив рішення російською мовою, які публікував, всупереч закону. Також Олексій Соколов навмисно затягував справу київського активіста Романа Ратушного, який цьогоріч був убитий російськими окупантами.

Міхаіл Гуцерієв – російський олігарх, головний акціонер промислово-фінансової групи «Сафмар», до якої входять компанії «РуссНефть», «НК Нефтиса», «Русский уголь», «Моспромстрой», радіохолдинг «Krutoy Media». Власник британської компанії «GCM Global Energy Inc.», що добуває нафту в Азербайджані та Казахстані. Контролює активи в сфері нерухомості. Підтримував політику білоруського диктатора Олександра Лукашенка (за це до речі, в минулому році був внесений до чорного списку ЄС та Великобританії), а також через кілька компаній є мажоритарним засновником медіа-компанії «РУ ФМ».

Нагадаємо:

  • 19 жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський своїм указом наклав санкції на близько 4000 громадян РФ та компаній, зокрема на Міхаіла Гуцерієва, власника компаній «Сафмар», «Славкалій» та «Славнафта» з забороною користуватись та розпоряджатись власними активами на території України 10 років. Та виявилось, що олігарх попіклувався про свій бізнес заздалегідь, переписавши його на громадянку України.