«Нафтогаз України» обговорює зі США допомогу у вигляді додаткових обсягів газу

Новини
нафтогаз

USAID розглядає надання Україні оперативної допомоги для проходження зими, НАК «Нафтогаз України» обговорює зі США допомогу у вигляді додаткових обсягів газу.

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.

Голова Нафтогазу Олексій Чернишов розповів, через постійні обстріли Росією української інфраструктури пошкоджено понад 300 енергетичних об’єктів та близько 450 кілометрів газових труб. Як наслідок, для вироблення електроенергії Україна була змушена використати додаткові обсяги вугілля та газу.

«Ці фактори призвели до того, що ми маємо нагальну потребу збільшення обсягу наших газових сховищ і закликаємо США – нашого надійного партнера – допомогти з вирішенням цього питання», – додав Чернишов.

Також сторони обговорили потреби України в оперативній допомозі у вигляді обладнання та матеріалів. Йдеться про метанол, газові компресори, дизельні генератори та обладнання для видобутку газу. Зі свого боку представниця USAID у справах Європи та Євразії Ерін МакКі запевнила, що Агентство працює над запитом Нафтогазу щодо потреб.

Кабінет міністрів затвердив перелік із 16 об’єктів нафтогазовидобування на українському шельфі, які були незаконно захоплені росією. Ліцензії на користування надрами 15-ти з них належать Державному акціонерному товариству «Чорноморнафтогаз».

***

24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter