Окупанти «віджали» та продали бізнес та дім родини секретаря міськради Мелітополя Романа Романова

Новини
Роман Романов, секретар міської ради Мелітополя Фото: РИА Мелитополь

Роман Романов, секретар міської ради Мелітополя, чия родина володіє місцевим молокозаводом, розповів Центру журналістських розслідувань, що «гауляйтер» захопленої частини Запорізької області Євген Балицький продав його будинок та бізнес.

За кілька місяців до початку повномасштабного вторгнення мелітопольський молокозавод придбала родина Романових, яка відновила виробництво молочної продукції під ТМ «Молочна ріка», забезпечивши роботою 150 місцевих мешканців.

Після окупації Мелітополя завод захопили російські військові.

«Хто там зараз керує — не знаю. Спочатку були якісь хлопці, які приїжджали в масках, та спілкувалися, не знімаючи. Я навіть не копав, хто саме захопив. Це було за розпорядженням Балицького. А кому він продав я не знаю», — сказав Роман Романов.

За його словами, гауляйтер Балицький також продав будинок Романових за 30 тисяч доларів, виселивши з нього його тещу.

«Продав чи то якомусь їхньому судді, чи прокурору. Також я чув, що він продав готель «Білуга» на базі відпочинку «Дружба», який належить моїй родині», — розповів депутат.

Як з’ясував ЦЖР, 18 жовтня у в російському держ реєстрі юридичних осіб (ЕГРЮЛ) з’явилось ТОВ «Мелитопольский молокозавод» (ІПН 9001000070). Його засновник — ТОВ «Нижнегорский консервный завод» (ІПН 9105000036) теж має російську реєстрацію на окупованій території, але ще з квітня 2014 року і в Криму. Директором та співзасновником є Ігор Вікторович Булатов. Більшою частиною уставного капіталу консервного заводу володіє кримчанка Тетяна Євгеніївна Тібекіна.

Молокозавод — не єдине «віджате» у Романових підприємство. Їм належить, зокрема, торгова марка «Мирненська», під якою виробляється мінеральна вода, яку видобувають у селищі Мирне.

У вересні окупанти депортували за межі окупованої Мелітопольщини батька Романа Романова — Віктора Романова, депутата Мелітопольської міської ради. А вже 24 листопада у ЕГРЮЛ були зареєстровані ТОВ «Социнновации» (ІПН 9001004283) і «Респект 2019» (ІПН 9001003868) — клони українських компаній. Керівником обох вказаний Романов Віктор Іванович, а дані про засновників та види діяльності відсутні.

«Проблема видворення батька була пов’язана саме з тим, що з нього вимагали 20% чи то від прибутку, чи то від обороту. І друге — змушували зареєструватися як юрособа за їхніми законами. На це він не погодився. І буквально за тиждень його видворили. Як вийшло, що він зараз зазначений у їхніх реєстрах — я не знаю», — сказав Роман Романов.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter