Росія перетворила Джанкой на найбільшу військову базу окупованого Криму – Генштаб ЗСУ

Новини
Військовий ешелон з російською бронетехнікою на станції Азовська Джанкойського району Криму Фото: investigator.org.ua

Росія утримує на півночі окупованого Криму значні резерви для посилення своїх угруповувань, які воюють в Україні. Тому росіяни перетворили місто Джанкой та прилеглі райони на найбільшу військову базу тимчасово окупованого півострова.

Про це розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов 1 грудня на брифінгу в Military Media Center, передає Центр журналістських розслідувань.

«Противник утримує на півночі окупованого Криму резерви для посилення своїх угруповувань військ на Придніпровському та Оріховському напрямках. Місто Джанкой та прилеглі райони фактично перетворились на найбільшу військову базу на тимчасово окупованій території Криму, звідки здійснюється передислокація російських окупаційних військ та озброєння і військової техніки Збройних сил РФ», – сказав Громов.

Він зазначив, що за даними розвідки, в польовому парку в районі населеного пункту Медведівка (Джанкойський район – ред.) перебуває близько 750 одиниць озброєння та військової техніки.

Громов додав, що Росія продовжує здійснювати контроль над водною та повітряною обстановкою в акваторії Чорного й Азовського морів і одночасно посилює заходи щодо безпеки свого корабельного складу.

За його словами, для РФ пріоритетом залишається утримання позицій на сході України і сухопутного коридору у тимчасово окупований Крим.

«Пріоритетом Російської Федерації залишається утримання позицій в Донецькій та Луганській областях, а також сухопутного коридору до тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим», – наголосив Громов.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter