Жителям Миколаївської області, які виїхали під час окупації до РФ, російська влада відмовляє в наданні допомоги

Жителям звільнених регіонів Миколаївської області, які встигли під час окупації виїхати до Росії, відмовляють в наданні допомоги і оформленні паспортів громадянина РФ.

паспортов

Фото: Александр Река/ТАСС

Численні скарги людей на російських чиновників публікують в російських пропагандистських телеграм-каналах, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами мешканки Херсона, яка під час окупації виїхала до РФ, російська влада відмовляє в оформленні паспорта громадянина Росії, оскільки вона має реєстрацію в Миколаївській області.

«Наш район увійшов «до складу» РФ, в моєму селі проводили «референдум», а тепер говорять, що його нема в жодних російських базах. А без паспорта громадянина РФ нам і допомогу не надають, і житловий сертифікат, і пенсію на дітей, які залишились без батька. «Дитячі» гроші теж не дають. Нас відправляють до еміграційного центру, щоб оформитися емігрантами, але в такому разі нам допомогу взагалі не дадуть. А додому повертатися нема куди», – написала вона.

Інша мешканка Широківської сільської територіальної громади Баштанського району Миколаївської області переїхала до села Витязево Краснодарського краю РФ. Тамтешні чиновники відмовили їй в надані допомоги через те, що Широке відсутнє в російських базах.

«Село Олександрівка Миколаївської області в базах є, а Широкого нема», – поскаржилась вона.

А мешканка Снігурівки на Миколаївщині перебралася до тимчасово окупованої Голої Пристані Херсонської області. І навіть там не може подати документи на оформлення російського паспорту.

«Причина – в моїй прописці в Снігурівці. Попри те, що «указом» т. в. о. «губернатора Херсонської області» Володимира Сальдо Снігурівка «відноситься» до Херсонщини, в паспортному столі Голої Пристані нічого робити не хочуть», – пояснила вона.

Безліч подібних скарг і звернень публікують навіть не українські, а самі російські телеграм-канали. Люди, які добровільно переїхали до тимчасово окупованих РФ територій або ж до самої Росії, спокусившись обіцянками окупантів надати допомогу і житлові сертифікати всім «евакуйованим», виявились обманутими і кинутими напризволяще.

Як відомо, у вересні херсонський гауляйтер Володимир Сальдо, якого президент РФ Владімір Путін «призначив» т. в. о. «губернатора Херсонської області», підписав «указ» про «створення» Снігурівського і Олександрівського «муніципальних округів» у Миколаївській області і «приєднання» їх до Херсонщини.

Як повідомляв ЦЖР, 12 серпня російські загарбники призначили гауляйтером Снігурівської міської територіальної громади Баштанського району Миколаївської області уродженця Миколаєва Барбашова Юрія Владиславовича. Він був лідером миколаївського «Антимайдану» розігнаного в квітні 2014 року, колишнім тележурналістом, обвинуваченим у створенні терористичної організації та фігурантом справи за зберігання коноплі у 2011 році.

10 листопада ЗСУ звільнили Снігурівку, сусідні райони Миколаївщини і всю правобережну частину Херсонської області. Юрій Барбашов зі Снігурівки втік, його нинішнє місце знаходження невідоме.

Матеріал створений ІА Центр журналістських розслідувань у партнерстві з Центром прав людини ZMINA.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine