Зеленський ввів в дію рішення РНБО про діяльність УПЦ МП та застосування санкцій до її церковників

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення РНБО «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Відповідний указ №820/2022 від 1 грудня опублікований на сайті глави держави.

Згідно з рішенням РНБО, Кабміну доручено внести у двомісячний термін на розгляд Верховної Ради законопроєкт про неможливість діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в РФ релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи.

Уряду також доручено невідкладно вирішити питання віднесення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується безпосередньо Кабінетом Міністрів, а також вирішити питання функціонального підпорядкування Державній службі України з етнополітики та свободи совісті структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій.

Окрім того, Кабміну необхідно забезпечити у двомісячний термін перевірку наявності правових підстав та дотримання умов використання релігійними організаціями майна, що розміщується на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

РНБО також доручила Державній службі з етнополітики забезпечити у двомісячний термін відповідно до закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.

Окрім цього, РНБО підтримала внесені Службою безпеки України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів і застосувала санкції щодо фізичних осіб.

Контроль за виконанням рішення РНБО України, набутого чинності указом, покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони. Указ набуває чинності з дня опублікування.

Як повідомлялось, 1 грудня РНБО України доручила Кабміну внести на розгляд Верховної Ради законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій, зокрема Української православної церкви Московського патріархату.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter